Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/27/2020

            ********** Boys Large School 5K Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Kaden Keller            M 11   Hardin Valley Academy        16:21  5:17 
    2    2 Andrew Schultz          M 12   Hardin Valley Academy        16:38  5:22 
    3    3 Alex Brittain           M 12   Hardin Valley Academy        16:40  5:23 
    4    4 Trevor Coggin           M 10   Farragut High School         16:49  5:26 
    5    5 Mitchell McCown         M 11   Hardin Valley Academy        17:01  5:30 
    6    6 Ivan Bell               M 10   Hardin Valley Academy        17:18  5:35 
    7    7 Riley Hanson            M 10   Farragut High School         17:19  5:36 
    8    8 Nathan Hillis           M 11   Hardin Valley Academy        17:20  5:36 
    9    9 Macguire Jones          M 11   Maryville High School        17:22  5:36 
   10   10 Tyler Ebbert            M 11   Farragut High School         17:25  5:37 
   11   11 Manuel Cruz             M 9    Oak Ridge High School        17:26  5:38 
   12   12 Eli Cox                 M 12   Oak Ridge High School        17:33  5:40 
   13   13 Harrison Cunningham     M 9    Farragut High School         17:38  5:42 
   14   14 Jack Biewer             M 10   Oak Ridge High School        17:43  5:43 
   15   15 Quinn Deguira           M 10   Farragut High School         17:43  5:43 
   16   16 Zach Ilagan             M 10   West High School             17:46  5:44 
   17   17 Avery Ribich            M 12   Maryville High School        17:48  5:45 
   18   18 Daniel Blackston        M 11   Hardin Valley Academy        17:54  5:47 
   19   19 Simon Fillers           M 11   West High School             17:56  5:47 
   20   20 Liam Allison            M 12   Farragut High School         17:59  5:48 
   21   21 Eddie Moore             M 10   Oak Ridge High School        18:00  5:49 
   22   22 Parker Bell             M 11   Oak Ridge High School        18:07  5:51 
   23   23 Adam Herron             M 12   Oak Ridge High School        18:13  5:53 
   24   24 Lance Hatcher           M 10   Maryville High School        18:13  5:53 
   25   25 Benjamin Mary           M 12   Heritage High School         18:13  5:53 
   26   26 Brigham Wilson          M 12   Bearden High School          18:16  5:54 
   27   27 Will Phillips           M 12   Farragut High School         18:18  5:55 
   28   28 Triton Eden             M 12   Bearden High School          18:26  5:57 
   29   29 Isaac Basler            M 12   Oak Ridge High School        18:33  5:59 
   30   30 Cameron Abbott          M 9    Maryville High School        18:39  6:01 
   31   31 Joshua Dickerson        M 9    West High School             19:00  6:08 
   32   32 Jackson Lange           M 9    West High School             19:03  6:09 
   33   33 Drew Davis              M 12   William Blount High School   19:06  6:10 
   34   34 Colin Moody             M 12   Anderson County High Schoo   19:10  6:11 
   35   35 Will Grinder            M 10   Maryville High School        19:11  6:12 
   36   36 Bryson Myers            M 12   Heritage High School         19:12  6:12 
   37      Dylan Walston           M 12   Gibbs High School            19:14  6:13 
   38   37 Jonathan Roberts        M 12   William Blount High School   19:19  6:14 
   39   38 Charles McLaughlin      M 11   Heritage High School         19:23  6:16 
   40      Dustin Henderlight      M 9    Karns High School            19:35  6:19 
   41   39 Nathaniel Barnett       M 10   Maryville High School        19:36  6:20 
   42   40 Michael Lanigan         M 12   Bearden High School          19:49  6:24 
   43   41 Casey Bennett           M 12   William Blount High School   19:49  6:24 
   44      Cole Lusk               M 11   Knoxville Halls High Schoo   19:50  6:24 
   45   42 Charlie Greene          M 9    West High School             19:52  6:25 
   46   43 Shea Bell               M 12   Bearden High School          19:54  6:26 
   47      Will Spierdowis         M 9    Gibbs High School            19:55  6:26 
   48   44 Derek Jacoby            M 12   Bearden High School          19:58  6:27 
   49   45 Warren McKinley         M 9    William Blount High School   20:01  6:28 
   50   46 Ethan Bennett           M 11   Maryville High School        20:02  6:28 
   51   47 Gavin Madgett           M 11   West High School             20:12  6:31 
   52      Cameron Rogers          M 9    Powell High School           20:13  6:32 
   53   48 Bennett Vaughn          M 11   William Blount High School   20:16  6:32 
   54   49 Graham Witherspoon      M 12   Bearden High School          20:19  6:34 
   55   50 Mason Pafunda           M 12   Lenoir City High School      20:30  6:37 
   56   51 Noah Jinks              M 9    Heritage High School         20:31  6:38 
   57   52 Conner Chandler         M 11   Anderson County High Schoo   20:32  6:38 
   58   53 Tanner Welch            M 9    Lenoir City High School      20:34  6:38 
   59   54 Conner Overly           M 11   Heritage High School         20:36  6:39 
   60   55 Logan Kazinec           M 12   William Blount High School   20:47  6:43 
   61   56 Ethan Owens             M 12   Heritage High School         20:48  6:43 
   62   57 Geo Sanchez             M 10   Lenoir City High School      20:52  6:44 
   63   58 Sean Kampas             M 10   Bearden High School          20:54  6:45 
   64   59 Cole Delorme            M 12   Lenoir City High School      20:56  6:46 
   65   60 Walker Chapman-Bivens   M 11   Heritage High School         21:01  6:47 
   66   61 Paul Gonzalez           M 10   William Blount High School   21:02  6:47 
   67   62 Kirill Petryk           M 9    Knoxville Central High Sch   21:12  6:51 
   68      Jeremy Draper           M 12   Campbell Co. High School     21:21  6:53 
   69   63 Jasper Hundertmark      M 11   Lenoir City High School      21:24  6:54 
   70   64 Ethan Ortiz             M 10   Clinton High School          21:30  6:56 
   71   65 Ryan Basford            M 9    Anderson County High Schoo   21:31  6:57 
   72   66 Micah Perkinson         M 10   Knoxville Central High Sch   21:40  7:00 
   73   67 Oliver Schwed           M 9    West High School             21:47  7:02 
   74      Lane Kepper             M 10   Gibbs High School            21:49  7:02 
   75      Manan Patel             M 10   Campbell Co. High School     21:49  7:03 
   76      Jaden Mays              M 9    Scott High School            22:19  7:12 
   77   68 Cayman Lancaster        M 12   Clinton High School          22:50  7:22 
   78   69 Tyler Leach             M 10   Knoxville Central High Sch   23:07  7:28 
   79   70 William Swaggerty       M 12   Clinton High School          23:08  7:28 
   80   71 Jackson Lore            M 9    Knoxville Central High Sch   23:28  7:34 
   81   72 Carl Helus              M 9    Clinton High School          23:31  7:36 
   82   73 Holden Hackler          M 9    Knoxville Central High Sch   23:36  7:37 
   83   74 Caleb Kendall           M 9    Clinton High School          23:38  7:38 
   84   75 Luke McCluskey          M 9    Knoxville Central High Sch   23:57  7:44 
   85   76 Seth Shrout             M 11   Clinton High School          24:17  7:50 
   86   77 Isaiah Greene           M 12   Anderson County High Schoo   24:46  8:00 
   87      Kenny Johnson           M 9    Union Co. High School        24:49  8:01 
   88      Greg Derusha            M 11   Knoxville Halls High Schoo   24:55  8:03 
   89   78 Jeremiah Turbyville     M 11   Clinton High School          25:05  8:06 
   90      Josh Brantley           M 12   Union Co. High School        25:10  8:07 
   91      Lorenso Cabbalero       M 11   Knoxville Halls High Schoo   26:19  8:30 
   92   79 Michael Curtin          M 9    Anderson County High Schoo   27:00  8:43 



----------------------------------------------------------------------------
                     Boys Large School 5K Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    17  Hardin Valley Academy               (  16:48  1:23:58   0:57)
==================================================
  1      1  Kaden Keller           M 11   16:21
  2      2  Andrew Schultz         M 12   16:38
  3      3  Alex Brittain          M 12   16:40
  4      5  Mitchell McCown        M 11   17:01
  5      6  Ivan Bell              M 10   17:18
  6   (  8) Nathan Hillis          M 11   17:20
  7   ( 18) Daniel Blackston       M 11   17:54

  2.    49  Farragut High School                (  17:23  1:26:54   0:54)
==================================================
  1      4  Trevor Coggin          M 10   16:49
  2      7  Riley Hanson           M 10   17:19
  3     10  Tyler Ebbert           M 11   17:25
  4     13  Harrison Cunningham    M 9    17:38
  5     15  Quinn Deguira          M 10   17:43
  6   ( 20) Liam Allison           M 12   17:59
  7   ( 27) Will Phillips          M 12   18:18

  3.    80  Oak Ridge High School               (  17:46  1:28:49   0:41)
==================================================
  1     11  Manuel Cruz            M 9    17:26
  2     12  Eli Cox                M 12   17:33
  3     14  Jack Biewer            M 10   17:43
  4     21  Eddie Moore            M 10   18:00
  5     22  Parker Bell            M 11   18:07
  6   ( 23) Adam Herron            M 12   18:13
  7   ( 29) Isaac Basler           M 12   18:33

  4.   115  Maryville High School               (  18:15  1:31:13   1:49)
==================================================
  1      9  Macguire Jones         M 11   17:22
  2     17  Avery Ribich           M 12   17:48
  3     24  Lance Hatcher          M 10   18:13
  4     30  Cameron Abbott         M 9    18:39
  5     35  Will Grinder           M 10   19:11
  6   ( 39) Nathaniel Barnett      M 10   19:36
  7   ( 46) Ethan Bennett          M 11   20:02

  5.   140  West High School                    (  18:44  1:33:37   2:06)
==================================================
  1     16  Zach Ilagan            M 10   17:46
  2     19  Simon Fillers          M 11   17:56
  3     31  Joshua Dickerson       M 9    19:00
  4     32  Jackson Lange          M 9    19:03
  5     42  Charlie Greene         M 9    19:52
  6   ( 47) Gavin Madgett          M 11   20:12
  7   ( 67) Oliver Schwed          M 9    21:47

  6.   181  Bearden High School                 (  19:17  1:36:23   1:42)
==================================================
  1     26  Brigham Wilson         M 12   18:16
  2     28  Triton Eden            M 12   18:26
  3     40  Michael Lanigan        M 12   19:49
  4     43  Shea Bell              M 12   19:54
  5     44  Derek Jacoby           M 12   19:58
  6   ( 49) Graham Witherspoon     M 12   20:19
  7   ( 58) Sean Kampas            M 10   20:54

  7.   204  William Blount High School          (  19:43  1:38:31   1:10)
==================================================
  1     33  Drew Davis             M 12   19:06
  2     37  Jonathan Roberts       M 12   19:19
  3     41  Casey Bennett          M 12   19:49
  4     45  Warren McKinley        M 9    20:01
  5     48  Bennett Vaughn         M 11   20:16
  6   ( 55) Logan Kazinec          M 12   20:47
  7   ( 61) Paul Gonzalez          M 10   21:02

  8.   204  Heritage High School                (  19:35  1:37:55   2:23)
==================================================
  1     25  Benjamin Mary          M 12   18:13
  2     36  Bryson Myers           M 12   19:12
  3     38  Charles McLaughlin     M 11   19:23
  4     51  Noah Jinks             M 9    20:31
  5     54  Conner Overly          M 11   20:36
  6   ( 56) Ethan Owens            M 12   20:48
  7   ( 60) Walker Chapman-Bivens  M 11   21:01

  9.   282  Lenoir City High School             (  20:52  1:44:16   0:54)
==================================================
  1     50  Mason Pafunda          M 12   20:30
  2     53  Tanner Welch           M 9    20:34
  3     57  Geo Sanchez            M 10   20:52
  4     59  Cole Delorme           M 12   20:56
  5     63  Jasper Hundertmark     M 11   21:24

 10.   307  Anderson County High School         (  22:36  1:52:59   7:50)
==================================================
  1     34  Colin Moody            M 12   19:10
  2     52  Conner Chandler        M 11   20:32
  3     65  Ryan Basford           M 9    21:31
  4     77  Isaiah Greene          M 12   24:46
  5     79  Michael Curtin         M 9    27:00

 11.   341  Knoxville Central High School       (  22:37  1:53:03   2:24)
==================================================
  1     62  Kirill Petryk          M 9    21:12
  2     66  Micah Perkinson        M 10   21:40
  3     69  Tyler Leach            M 10   23:07
  4     71  Jackson Lore           M 9    23:28
  5     73  Holden Hackler         M 9    23:36
  6   ( 75) Luke McCluskey         M 9    23:57

 12.   348  Clinton High School                 (  22:56  1:54:37   2:08)
==================================================
  1     64  Ethan Ortiz            M 10   21:30
  2     68  Cayman Lancaster       M 12   22:50
  3     70  William Swaggerty      M 12   23:08
  4     72  Carl Helus             M 9    23:31
  5     74  Caleb Kendall          M 9    23:38
  6   ( 76) Seth Shrout            M 11   24:17
  7   ( 78) Jeremiah Turbyville    M 11   25:05


            ********** Boys Small School 5k Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Abdul Jaber             M 11   Alcoa High School            17:37  5:41 
    2    2 Sam Fulton              M 11   Gatlinburg-Pittman High Sc   18:36  6:00 
    3    3 Sam Bridges             M 9    Alcoa High School            18:37  6:01 
    4    4 Robbie Soulier          M 11   Alcoa High School            19:04  6:10 
    5    5 Connor Barnes           M 11   Pigeon Forge High School     19:05  6:10 
    6    6 Tayshaun Dunnings       M 12   Alcoa High School            19:16  6:13 
    7      Zachary Reynolds        M 12   Jellico High School          19:29  6:17 
    8    7 Shawn Prater            M 12   Austin-East High School      19:43  6:22 
    9    8 Tyler Barham            M 10   Alcoa High School            19:52  6:25 
   10    9 Dyllan Cowell           M 12   Midway High School           19:55  6:26 
   11   10 Xayvion Bogus           M 12   Austin-East High School      20:06  6:29 
   12   11 Evan Carr               M 12   L & N Stem Academy           20:19  6:34 
   13   12 Boone Howard            M 12   Gatlinburg-Pittman High Sc   20:23  6:35 
   14   13 Ezekiel Nsabiyunua      M 11   Austin-East High School      20:25  6:36 
   15   14 Grayson Whitlock        M 10   Alcoa High School            20:27  6:36 
   16   15 Maverick Henderson      M 10   Midway High School           20:57  6:46 
   17   16 Jefri Sierra            M 11   Gatlinburg-Pittman High Sc   20:59  6:46 
   18   17 Darrayan Smith          M 11   Austin-East High School      21:03  6:48 
   19   18 Lavie Ushindi           M 11   Austin-East High School      21:13  6:51 
   20   19 Lebo Murray             M 11   Pigeon Forge High School     21:13  6:51 
   21   20 Joseph Whitaker         M 11   Pigeon Forge High School     21:16  6:52 
   22   21 Harland Lands           M 12   Midway High School           21:37  6:59 
   23      Ben Murphy              M 12   Kingston High School         21:41  7:00 
   24   22 Noah Djenini            M 9    Austin-East High School      21:50  7:03 
   25   23 Andrew Wells            M 11   L & N Stem Academy           21:51  7:03 
   26      Matthew Cannon          M 10   Kingston High School         21:57  7:05 
   27   24 Duncan Arnold           M 10   L & N Stem Academy           21:58  7:05 
   28   25 Weston Parker           M 11   L & N Stem Academy           21:59  7:06 
   29   26 Nash Queener            M 12   Oneida High School           22:02  7:07 
   30   27 Kayden Chitwood         M 11   Oneida High School           22:03  7:07 
   31   28 Jackson Bushore         M 12   L & N Stem Academy           22:17  7:12 
   32   29 Bradley Morgan          M 11   Oneida High School           22:21  7:13 
   33   30 Tavin Morgan            M 10   Pigeon Forge High School     22:23  7:13 
   34   31 Enzo Cameron            M 10   Gatlinburg-Pittman High Sc   22:37  7:18 
   35   32 Andy Garcia             M 9    Northview Academy            23:27  7:34 
   36   33 Doug Justice            M 12   Gatlinburg-Pittman High Sc   23:34  7:36 
   37   34 Ty Williams             M 11   Northview Academy            23:48  7:41 
   38   35 Andrew Sarphie          M 12   L & N Stem Academy           24:03  7:46 
   39   36 Kaiden Fox              M 11   Midway High School           24:09  7:48 
   40   37 Thomas Todd             M 11   Oneida High School           24:10  7:48 
   41   38 Johnny McDonald         M 11   L & N Stem Academy           24:17  7:50 
   42   39 Gavin Pena              M 10   Northview Academy            24:59  8:04 
   43      Elijah Greene           M 12   L & N Stem Academy           25:00  8:04 
   44   40 Jacob Berryhill         M 12   Midway High School           25:22  8:11 
   45   41 Garrett Foreman         M 11   Pigeon Forge High School     26:05  8:25 
   46   42 Hunter Gentry           M 11   Pigeon Forge High School     26:22  8:31 
   47   43 Ethan Sutton            M 12   Pigeon Forge High School     26:35  8:35 
   48   44 Kaimon Sexton           M 9    Oneida High School           27:02  8:43 
   49      Nate Marlow             M 9    Jellico High School          27:10  8:46 
   50      Logan Minton            M 12   Jellico High School          27:24  8:51 
   51      Colt Vetter-Ryn         M 11   Kingston High School         27:53  9:00 
   52      Conner Hale             M 11   Kingston High School         28:00  9:02 
   53      Jesse Marlow            M 11   Jellico High School          28:13  9:07 
   54   45 Dwayne Morris           M 11   Austin-East High School      28:14  9:07 
   55   46 Caden Swann             M 11   Northview Academy            29:44  9:36 
   56   47 Tyler Hoffman           M 12   Northview Academy            29:47  9:37 
   57      Daniel Stalsworth       M 9    L & N Stem Academy           31:33 10:11 


----------------------------------------------------------------------------
                     Boys Small School 5k Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    22  Alcoa High School                   (  18:54  1:34:26   2:15)
==================================================
  1      1  Abdul Jaber            M 11   17:37
  2      3  Sam Bridges            M 9    18:37
  3      4  Robbie Soulier         M 11   19:04
  4      6  Tayshaun Dunnings      M 12   19:16
  5      8  Tyler Barham           M 10   19:52
  6   ( 14) Grayson Whitlock       M 10   20:27

  2.    65  Austin-East High School             (  20:30  1:42:30   1:30)
==================================================
  1      7  Shawn Prater           M 12   19:43
  2     10  Xayvion Bogus          M 12   20:06
  3     13  Ezekiel Nsabiyunua     M 11   20:25
  4     17  Darrayan Smith         M 11   21:03
  5     18  Lavie Ushindi          M 11   21:13
  6   ( 22) Noah Djenini           M 9    21:50
  7   ( 45) Dwayne Morris          M 11   28:14

  3.    94  Gatlinburg-Pittman High School      (  21:14  1:46:09   4:58)
==================================================
  1      2  Sam Fulton             M 11   18:36
  2     12  Boone Howard           M 12   20:23
  3     16  Jefri Sierra           M 11   20:59
  4     31  Enzo Cameron           M 10   22:37
  5     33  Doug Justice           M 12   23:34

  4.   111  L & N Stem Academy                  (  21:41  1:48:24   1:58)
==================================================
  1     11  Evan Carr              M 12   20:19
  2     23  Andrew Wells           M 11   21:51
  3     24  Duncan Arnold          M 10   21:58
  4     25  Weston Parker          M 11   21:59
  5     28  Jackson Bushore        M 12   22:17
  6   ( 35) Andrew Sarphie         M 12   24:03
  7   ( 38) Johnny McDonald        M 11   24:17

  5.   115  Pigeon Forge High School            (  22:01  1:50:02   7:00)
==================================================
  1      5  Connor Barnes          M 11   19:05
  2     19  Lebo Murray            M 11   21:13
  3     20  Joseph Whitaker        M 11   21:16
  4     30  Tavin Morgan           M 10   22:23
  5     41  Garrett Foreman        M 11   26:05
  6   ( 42) Hunter Gentry          M 11   26:22
  7   ( 43) Ethan Sutton           M 12   26:35

  6.   121  Midway High School                  (  22:24  1:52:00   5:27)
==================================================
  1      9  Dyllan Cowell          M 12   19:55
  2     15  Maverick Henderson     M 10   20:57
  3     21  Harland Lands          M 12   21:37
  4     36  Kaiden Fox             M 11   24:09
  5     40  Jacob Berryhill        M 12   25:22

  7.   163  Oneida High School                  (  23:32  1:57:38   5:00)
==================================================
  1     26  Nash Queener           M 12   22:02
  2     27  Kayden Chitwood        M 11   22:03
  3     29  Bradley Morgan         M 11   22:21
  4     37  Thomas Todd            M 11   24:10
  5     44  Kaimon Sexton          M 9    27:02

  8.   198  Northview Academy                   (  26:21  2:11:45   6:20)
==================================================
  1     32  Andy Garcia            M 9    23:27
  2     34  Ty Williams            M 11   23:48
  3     39  Gavin Pena             M 10   24:59
  4     46  Caden Swann            M 11   29:44
  5     47  Tyler Hoffman          M 12   29:47



             ********** Girls Small School Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Lily Stinnett           F 11   Gatlinburg-Pittman High Sc   21:48  7:02 
    2    2 Lexi Bates              F 12   Northview Academy            22:52  7:23 
    3    3 Lydia Whitlock          F 10   Alcoa High School            23:11  7:29 
    4    4 Elizabeth Benny         F 10   Midway High School           23:38  7:38 
    5    5 Anastasia Lamar         F 11   Alcoa High School            23:42  7:39 
    6    6 Stefani Johnson         F 10   Gatlinburg-Pittman High Sc   24:02  7:46 
    7    7 Emma Hamilton           F 11   Gatlinburg-Pittman High Sc   24:07  7:47 
    8    8 Ashley Halter           F 9    Alcoa High School            24:07  7:47 
    9    9 Meghan Heckman          F 11   Gatlinburg-Pittman High Sc   24:26  7:53 
   10   10 Kathryn Anderson        F 9    Alcoa High School            24:52  8:02 
   11   11 Kaelin Porter           F 10   L & N Stem Academy           25:06  8:06 
   12   12 Sierra Bates            F 12   Northview Academy            25:14  8:09 
   13   13 Halena Shirran          F 11   Midway High School           25:46  8:19 
   14   14 Molly Woodby            F 12   Midway High School           25:51  8:21 
   15   15 Nika Davenport          F 9    L & N Stem Academy           26:07  8:26 
   16   16 Leny Torres             F 11   Northview Academy            26:11  8:27 
   17   17 Savannah Bates          F 9    Northview Academy            26:24  8:31 
   18   18 Chloe Porter            F 12   L & N Stem Academy           26:27  8:32 
   19   19 Megan Ownby             F 9    Gatlinburg-Pittman High Sc   27:16  8:48 
   20   20 Ainsley Lamar           F 9    Alcoa High School            27:23  8:50 
   21   21 Lauren Boernhoeft       F 11   Midway High School           27:45  8:58 
   22   22 Clare Torres            F 11   Northview Academy            27:52  9:00 
   23   23 Emma Patterson          F 10   L & N Stem Academy           28:11  9:06 
   24   24 Anna Corinne Webb       F 9    L & N Stem Academy           28:14  9:07 
   25   25 Kortlynn Brown          F 10   Northview Academy            28:32  9:12 
   26   26 Caroline Buchanan       F 9    Alcoa High School            28:55  9:20 
   27   27 Savannah Carr           F 10   Gatlinburg-Pittman High Sc   29:13  9:26 
   28   28 Justice Couch           F 9    Midway High School           29:28  9:31 
   29   29 Lisa Forester           F 9    L & N Stem Academy           30:11  9:45 
   30   30 Caitlynn Chitwood       F 10   Oneida High School           30:22  9:48 
   31      Sophia Vetter-Ryn       F 12   Kingston High School         30:24  9:49 
   32   31 Vega Rochat             F 10   Oneida High School           30:24  9:49 
   33   32 Kate Henry              F 9    L & N Stem Academy           30:25  9:49 
   34   33 Julie Lay               F 10   Oneida High School           31:02 10:01 
   35   34 Jenna Riley             F 9    Northview Academy            31:12 10:04 
   36      Michaela McDonald       F 9    L & N Stem Academy           32:46 10:34 
   37   35 Lexus Curtis            F 11   Midway High School           32:59 10:39 
   38   36 Mikayla Sexton          F 12   Oneida High School           33:22 10:46 
   39   37 Delaney Neal            F 12   Oneida High School           33:26 10:47 
   40      Elianna Badillo         F 9    L & N Stem Academy           33:44 10:53 
   41   38 Jenna Hudgins           F 12   Midway High School           35:07 11:20 
   42      Josie Horner            F 9    Northview Academy            35:58 11:37 
   43      Haven Helton            F 9    L & N Stem Academy           36:48 11:53 


----------------------------------------------------------------------------
                     Girls Small School Results Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    42  Gatlinburg-Pittman High School      (  24:20  2:01:39   5:28)
==================================================
  1      1  Lily Stinnett          F 11   21:48
  2      6  Stefani Johnson        F 10   24:02
  3      7  Emma Hamilton          F 11   24:07
  4      9  Meghan Heckman         F 11   24:26
  5     19  Megan Ownby            F 9    27:16
  6   ( 27) Savannah Carr          F 10   29:13

  2.    46  Alcoa High School                   (  24:39  2:03:15   4:12)
==================================================
  1      3  Lydia Whitlock         F 10   23:11
  2      5  Anastasia Lamar        F 11   23:42
  3      8  Ashley Halter          F 9    24:07
  4     10  Kathryn Anderson       F 9    24:52
  5     20  Ainsley Lamar          F 9    27:23
  6   ( 26) Caroline Buchanan      F 9    28:55

  3.    69  Northview Academy                   (  25:43  2:08:33   5:00)
==================================================
  1      2  Lexi Bates             F 12   22:52
  2     12  Sierra Bates           F 12   25:14
  3     16  Leny Torres            F 11   26:11
  4     17  Savannah Bates         F 9    26:24
  5     22  Clare Torres           F 11   27:52
  6   ( 25) Kortlynn Brown         F 10   28:32
  7   ( 34) Jenna Riley            F 9    31:12

  4.    80  Midway High School                  (  26:30  2:12:28   5:50)
==================================================
  1      4  Elizabeth Benny        F 10   23:38
  2     13  Halena Shirran         F 11   25:46
  3     14  Molly Woodby           F 12   25:51
  4     21  Lauren Boernhoeft      F 11   27:45
  5     28  Justice Couch          F 9    29:28
  6   ( 35) Lexus Curtis           F 11   32:59
  7   ( 38) Jenna Hudgins          F 12   35:07

  5.    91  L & N Stem Academy                  (  26:49  2:14:05   3:08)
==================================================
  1     11  Kaelin Porter          F 10   25:06
  2     15  Nika Davenport         F 9    26:07
  3     18  Chloe Porter           F 12   26:27
  4     23  Emma Patterson         F 10   28:11
  5     24  Anna Corinne Webb      F 9    28:14
  6   ( 29) Lisa Forester          F 9    30:11
  7   ( 32) Kate Henry             F 9    30:25

  6.   167  Oneida High School                  (  31:44  2:38:36   3:04)
==================================================
  1     30  Caitlynn Chitwood      F 10   30:22
  2     31  Vega Rochat            F 10   30:24
  3     33  Julie Lay              F 10   31:02
  4     36  Mikayla Sexton         F 12   33:22
  5     37  Delaney Neal           F 12   33:26




                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/27/2020

            ********** Girls Large School 5K Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Maddie Archdale         F 9    Hardin Valley Academy        19:42  6:22 
    2    2 Melanie Hayman          F 9    Farragut High School         20:04  6:29 
    3    3 Camryn Johnson          F 11   Farragut High School         20:08  6:30 
    4    4 Caroline Carr           F 12   Farragut High School         20:21  6:34 
    5    5 Kate Robinson           F 9    West High School             20:26  6:36 
    6    6 Kendall Johnson         F 11   Farragut High School         20:27  6:36 
    7    7 Bridget Ebbert          F 9    Farragut High School         20:27  6:36 
    8    8 Macy Caldwell           F 11   Anderson County High Schoo   20:34  6:39 
    9    9 Emma Dewalt             F 11   West High School             20:39  6:40 
   10   10 Avery Holdsworth        F 11   Hardin Valley Academy        20:56  6:45 
   11   11 Lexi Foley              F 11   Farragut High School         21:02  6:47 
   12   12 Sydnee Sims             F 9    William Blount High School   21:07  6:49 
   13   13 Beatrice Shea           F 11   Oak Ridge High School        21:12  6:51 
   14   14 Laynie Jaramillo        F 12   Hardin Valley Academy        21:16  6:52 
   15   15 Kennedy Reynolds        F 10   Farragut High School         21:16  6:52 
   16   16 Emma Zimmerman          F 9    Hardin Valley Academy        21:32  6:57 
   17   17 Grace Franklin          F 9    Maryville High School        21:32  6:57 
   18      Grace M. Adams          F 11   Heritage High School         21:34  6:58 
   19   18 Alex Barber             F 10   Hardin Valley Academy        21:59  7:06 
   20   19 Elizabeth Cathey        F 10   Bearden High School          22:13  7:10 
   21   20 Kaitlyn Fisher          F 9    Anderson County High Schoo   22:17  7:12 
   22   21 Maggie Davis            F 9    West High School             22:27  7:15 
   23   22 Caroline Arnold         F 11   Bearden High School          22:29  7:15 
   24   23 Lucia Benedetto-Mcnu    F 9    West High School             22:31  7:16 
   25   24 Maggie Arnold           F 11   Bearden High School          22:32  7:16 
   26   25 Emily Jones             F 12   Maryville High School        22:33  7:17 
   27   26 Claire Graham           F 12   Hardin Valley Academy        22:44  7:20 
   28      Rylee Gifford           F 9    Karns High School            23:01  7:26 
   29   27 Heather Gardner         F 9    Maryville High School        23:07  7:28 
   30      Maggie Hope             F 11   Heritage High School         23:12  7:29 
   31   28 Ellie Graham            F 10   Maryville High School        23:18  7:31 
   32   29 Kaitlyn Dee             F 9    Maryville High School        23:21  7:32 
   33      McKenzie Morton         F 10   Gibbs High School            23:22  7:33 
   34   30 Sydney Hayes            F 11   West High School             23:27  7:34 
   35   31 Olivia Kathe King       F 9    West High School             23:29  7:35 
   36   32 Thora Spence            F 10   Oak Ridge High School        23:34  7:36 
   37   33 Chloe Kirk              F 10   Oak Ridge High School        23:34  7:36 
   38   34 Madeline McColl         F 10   Hardin Valley Academy        23:38  7:38 
   39   35 Brenni Matson           F 9    Bearden High School          23:58  7:44 
   40   36 Vivianne Long           F 12   Oak Ridge High School        24:15  7:50 
   41   37 Maggie Froning          F 12   Oak Ridge High School        24:33  7:55 
   42   38 Audrey Howe             F 10   Maryville High School        24:42  7:58 
   43   39 Alice Rosaly Winchester F 12   Bearden High School          24:45  7:59 
   44   40 Taylor Gaubatz          F 11   Lenoir City High School      25:00  8:04 
   45   41 Emily Ernst             F 9    West High School             25:01  8:05 
   46   42 Gretchen Smith          F 10   Maryville High School        25:03  8:05 
   47   43 Caitlin Murphy          F 11   Oak Ridge High School        25:04  8:05 
   48   44 Abigail Montgomery      F 10   Anderson County High Schoo   25:11  8:08 
   49   45 Emily Ellsworth         F 12   William Blount High School   25:16  8:09 
   50   46 Audrey Mathenia         F 12   William Blount High School   25:17  8:10 
   51   47 Elise Pickett           F 12   Bearden High School          25:22  8:11 
   52   48 Emma Turner             F 12   Oak Ridge High School        25:24  8:12 
   53   49 Megan Haire             F 10   Anderson County High Schoo   25:29  8:14 
   54      Ebby Sellers            F 9    Knoxville Central High Sch   25:39  8:17 
   55   50 Izzy Bergquist          F 9    William Blount High School   25:39  8:17 
   56   51 Layla Woods             F 11   William Blount High School   25:52  8:21 
   57   52 Victoria Laster         F 10   Anderson County High Schoo   26:00  8:23 
   58   53 Isabella Rojas          F 10   Lenoir City High School      26:00  8:24 
   59      Ashley Newton           F 12   Knoxville Halls High Schoo   26:21  8:30 
   60   54 Leah Kagley             F 11   William Blount High School   26:29  8:33 
   61      McKayla Martin          F 12   Clinton High School          26:37  8:36 
   62   55 Izzy Galehouse          F 9    Bearden High School          26:52  8:40 
   63   56 Olivia Brooks           F 11   Lenoir City High School      26:58  8:42 
   64   57 Ally Perry              F 12   Anderson County High Schoo   27:08  8:46 
   65   58 Lily Long               F 9    William Blount High School   27:12  8:47 
   66      Laura Clark             F 9    Powell High School           27:15  8:48 
   67      Jackeline Cruz          F 10   Knoxville Halls High Schoo   27:22  8:50 
   68      Bel Cummings            F 10   Knoxville Halls High Schoo   27:26  8:51 
   69      Mallory Moore           F 11   Powell High School           27:47  8:58 
   70   59 Melissa Willis          F 12   Lenoir City High School      28:12  9:06 
   71      Hannah McFalls          F 10   Knoxville Central High Sch   28:59  9:21 
   72      Shelby Miller           F 9    Knoxville Central High Sch   29:03  9:23 
   73      Kendra Smith            F 10   Gibbs High School            29:05  9:23 
   74      Marissa Winter          F 10   Clinton High School          29:45  9:36 
   75      Emma Miller             F 10   Gibbs High School            30:05  9:43 
   76      Sarah Hampshire         F 10   Union Co. High School        30:10  9:44 
   77      Brianna Bumgardner      F 12   Gibbs High School            30:43  9:55 
   78      Grace Allen             F 9    Clinton High School          30:51  9:58 
   79      Katie Jones             F 11   Heritage High School         30:54  9:59 
   80   60 Lauren Greene           F 9    Lenoir City High School      31:32 10:11 
   81      Adeline Shelton         F 11   Clinton High School          32:57 10:38 
   82      Brianna Martin          F 10   Heritage High School         34:26 11:07 
   83      Karla Sustaita          F 11   Knoxville Halls High Schoo   34:39 11:11 
   84      Victoria Hembree        F 12   Campbell Co. High School     34:46 11:13 
   85      Ina Draper              F 9    Campbell Co. High School     34:48 11:14 
   86      Gracie Cooper           F 10   Union Co. High School        35:11 11:21----------------------------------------------------------------------------
                    Girls Large School 5K Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    22  Farragut High School                (  20:18  1:41:27   0:23)
==================================================
  1      2  Melanie Hayman         F 9    20:04
  2      3  Camryn Johnson         F 11   20:08
  3      4  Caroline Carr          F 12   20:21
  4      6  Kendall Johnson        F 11   20:27
  5      7  Bridget Ebbert         F 9    20:27
  6   ( 11) Lexi Foley             F 11   21:02
  7   ( 15) Kennedy Reynolds       F 10   21:16

  2.    59  Hardin Valley Academy               (  21:05  1:45:25   2:17)
==================================================
  1      1  Maddie Archdale        F 9    19:42
  2     10  Avery Holdsworth       F 11   20:56
  3     14  Laynie Jaramillo       F 12   21:16
  4     16  Emma Zimmerman         F 9    21:32
  5     18  Alex Barber            F 10   21:59
  6   ( 26) Claire Graham          F 12   22:44
  7   ( 34) Madeline McColl        F 10   23:38

  3.    88  West High School                    (  21:54  1:49:30   3:01)
==================================================
  1      5  Kate Robinson          F 9    20:26
  2      9  Emma Dewalt            F 11   20:39
  3     21  Maggie Davis           F 9    22:27
  4     23  Lucia Benedetto-Mcnu   F 9    22:31
  5     30  Sydney Hayes           F 11   23:27
  6   ( 31) Olivia Kathe King      F 9    23:29
  7   ( 41) Emily Ernst            F 9    25:01

  4.   126  Maryville High School               (  22:47  1:53:51   1:49)
==================================================
  1     17  Grace Franklin         F 9    21:32
  2     25  Emily Jones            F 12   22:33
  3     27  Heather Gardner        F 9    23:07
  4     28  Ellie Graham           F 10   23:18
  5     29  Kaitlyn Dee            F 9    23:21
  6   ( 38) Audrey Howe            F 10   24:42
  7   ( 42) Gretchen Smith         F 10   25:03

  5.   139  Bearden High School                 (  23:12  1:55:57   2:32)
==================================================
  1     19  Elizabeth Cathey       F 10   22:13
  2     22  Caroline Arnold        F 11   22:29
  3     24  Maggie Arnold          F 11   22:32
  4     35  Brenni Matson          F 9    23:58
  5     39  Alice Rosaly Winchester F 12   24:45
  6   ( 47) Elise Pickett          F 12   25:22
  7   ( 55) Izzy Galehouse         F 9    26:52

  6.   151  Oak Ridge High School               (  23:26  1:57:08   3:21)
==================================================
  1     13  Beatrice Shea          F 11   21:12
  2     32  Thora Spence           F 10   23:34
  3     33  Chloe Kirk             F 10   23:34
  4     36  Vivianne Long          F 12   24:15
  5     37  Maggie Froning         F 12   24:33
  6   ( 43) Caitlin Murphy         F 11   25:04
  7   ( 48) Emma Turner            F 12   25:24

  7.   173  Anderson County High School         (  23:55  1:59:31   5:26)
==================================================
  1      8  Macy Caldwell          F 11   20:34
  2     20  Kaitlyn Fisher         F 9    22:17
  3     44  Abigail Montgomery     F 10   25:11
  4     49  Megan Haire            F 10   25:29
  5     52  Victoria Laster        F 10   26:00
  6   ( 57) Ally Perry             F 12   27:08
  7   ( 61) Caroline Spurling      F 10        

  8.   204  William Blount High School          (  24:39  2:03:11   4:45)
==================================================
  1     12  Sydnee Sims            F 9    21:07
  2     45  Emily Ellsworth        F 12   25:16
  3     46  Audrey Mathenia        F 12   25:17
  4     50  Izzy Bergquist         F 9    25:39
  5     51  Layla Woods            F 11   25:52
  6   ( 54) Leah Kagley            F 11   26:29
  7   ( 58) Lily Long              F 9    27:12

  9.   268  Lenoir City High School             (  27:33  2:17:42   6:32)
==================================================
  1     40  Taylor Gaubatz         F 11   25:00
  2     53  Isabella Rojas         F 10   26:00
  3     56  Olivia Brooks          F 11   26:58
  4     59  Melissa Willis         F 12   28:12
  5     60  Lauren Greene          F 9    31:32