Page 1

                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/24/2019

       ********** Hs - AAA Girls 5,000 Meter Run Results **********

Place TmPl Name                    S Year Bib   Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ===== ========================== ======= ===== 
    1    1 Andie-Marie Jones       F 10    1295 Maryville High School        18:38  6:01 
    2    2 Lexi Foley              F 10    1122 Farragut High School         19:38  6:20 
    3    3 Cathy Hu                F 11    1123 Farragut High School         19:57  6:27 
    4    4 Jara Marei Auf Dem      F 11    4081 William Blount High School   19:58  6:27 
    5    5 Marley Townsend         F 10    1492 West High School             20:04  6:29 
    6    6 Beatrice Shea           F 10    1365 Oak Ridge High School        20:09  6:30 
    7    7 Cathryn Jardet          F 11    1179 Hardin Valley Academy        20:19  6:34 
    8    8 Emma Dewalt             F 10    1485 West High School             20:25  6:35 
    9    9 Camryn Johnson          F 10    1124 Farragut High School         20:30  6:37 
   10   10 Kennedy Reynolds        F 9     1126 Farragut High School         20:36  6:39 
   11   11 Hannah Burkhart         F 12    1484 West High School             20:55  6:45 
   12   12 Caroline Carr           F 11    1121 Farragut High School         20:56  6:45 
   13      Grace M. Adams          F 10    1193 Heritage High School         20:59  6:46 
   14   13 Ellie Bachmann          F 12    1173 Hardin Valley Academy        21:03  6:48 
   15   14 Maggie Arnold           F 10    1031 Bearden High School          21:04  6:48 
   16   15 Jessie Strader          F 12    1368 Oak Ridge High School        21:13  6:51 
   17   16 Elisabeth Bernard       F 12    1483 West High School             21:13  6:51 
   18   17 Lauryn Jackson          F 10    1178 Hardin Valley Academy        21:13  6:51 
   19   18 Macy Caldwell           F 10    1016 Anderson County High Schoo   21:29  6:56 
   20   19 Ava Thompson            F 9     1127 Farragut High School         21:33  6:57 
   21   20 Kendall Johnson         F 10    1125 Farragut High School         21:36  6:58 
   22   21 Elizabeth Cathey        F 9     1033 Bearden High School          21:45  7:01 
   23   22 Avery Holdsworth        F 10    1176 Hardin Valley Academy        21:47  7:02 
   24   23 Rebecca Pass            F 12    1181 Hardin Valley Academy        21:55  7:04 
   25   24 Danie Karter            F 10    1180 Hardin Valley Academy        21:57  7:05 
   26   25 McKenzie Morton         F 9      870 Gibbs High School            22:00  7:06 
   27   26 Eden Bollschweiler      F 11    1291 Maryville High School        22:01  7:06 
   28   27 Gretchen Smith          F 9     1298 Maryville High School        22:04  7:08 
   29   28 Caroline Arnold         F 10    1030 Bearden High School          22:06  7:08 
   30   29 Sophie Hurst            F 10    1177 Hardin Valley Academy        22:10  7:09 
   31   30 Sydney Hayes            F 10    1486 West High School             22:16  7:11 
   32   31 Taylor West             F 12    1299 Maryville High School        22:31  7:16 
   33   32 Eden Gee                F 12    1362 Oak Ridge High School        22:35  7:17 
   34   33 Muskaan Vohra           F 12    1369 Oak Ridge High School        22:35  7:17 
   35   34 Rebekah Joyal           F 12    1363 Oak Ridge High School        22:39  7:19 
   36   35 Mollie Smith            F 12    1366 Oak Ridge High School        22:43  7:20 
   37   36 Elise Pickett           F 11    1037 Bearden High School          22:51  7:22 
   38   37 Alice Rosaly Winchester F 11    1039 Bearden High School          22:53  7:23 
   39   38 Macy Kraslawsky         F 12    1487 West High School             23:04  7:27 
   40   39 Emily Jones             F 11    1296 Maryville High School        23:07  7:28 
   41   40 Sophia Medley           F 10    1488 West High School             23:12  7:29 
   42      Leah McKamey            F 9     1061 Campbell Co. High School     23:12  7:29 
   43   41 Abigail Montgomery      F 9     1020 Anderson County High Schoo   23:16  7:31 
   44   42 Evelyn Patten           F 12    1035 Bearden High School          23:22  7:33 
   45   43 Megan Haire             F 9     1017 Anderson County High Schoo   23:33  7:36 
   46   44 Vivianne Long           F 11    1364 Oak Ridge High School        23:39  7:38 
   47   45 Addison Leonard         F 9     1297 Maryville High School        24:09  7:48 
   48   46 Layla Woods             F 10    4084 William Blount High School   24:18  7:51 
   49   47 Mia Montgomery          F 12    1034 Bearden High School          24:31  7:55 
   50   48 Audrey Howe             F 9     1294 Maryville High School        24:33  7:56 
   51      Ashley Newton           F 12    1242 Knoxville Halls High Schoo   24:44  7:59 
   52   49 Audrey Mathenia         F 11    4082 William Blount High School   25:09  8:07 
   53   50 Ally Perry              F 11    1022 Anderson County High Schoo   25:10  8:07 
   54      Ashlyn Hanson           F 10    1401 Powell High School           25:12  8:08 
   55      Channing Gentey         F 12    1212 Karns High School            25:26  8:13 
   56   51 Taylor Gaubatz          F 10    1276 Lenoir City High School      25:30  8:14 
   57   52 Kaitlyn Payne           F 12    1021 Anderson County High Schoo   25:42  8:18 
   58   53 Micayla Domingues       F 12     868 Gibbs High School            25:55  8:22 
   59      Bel Cummings            F 9     1239 Knoxville Halls High Schoo   25:59  8:23 
   60      Hannah McFalls          F 9     1234 Knoxville Central High Sch   26:31  8:34 
   61   54 Victoria Laster         F 9     1019 Anderson County High Schoo   26:38  8:36 
   62   55 Taylor Wilds            F 11    4083 William Blount High School   26:52  8:40 
   63      Sonia Cruz Sanchez      F 11    1238 Knoxville Halls High Schoo   26:54  8:41 
   64   56 Shane Miller            F 10    1087 Clinton High School          27:11  8:46 
   65      Katie Jones             F 10    1195 Heritage High School         27:13  8:47 
   66   57 Olivia Brooks           F 10    1275 Lenoir City High School      27:23  8:50 
   67      Victoria Maynard        F 12    1404 Powell High School           27:30  8:52 
   68   58 Jordan Weatherly        F 9     1277 Lenoir City High School      27:38  8:55 
   69   59 McKayla Martin          F 11    1085 Clinton High School          27:50  8:59 
   70      Victoria Hembree        F 12    1060 Campbell Co. High School     27:59  9:02 
   71   60 Kristin Skogman         F 12    1419 Scott High School            28:16  9:07 
   72   61 Faith Simpkins          F 11     731 Gibbs High School            28:19  9:08 
   73      Raley Tolliver          F 11    1459 Union Co. High School        28:29  9:12 
   74   62 Jade Guadarrama         F 10    1084 Clinton High School          28:35  9:14 
   75   63 Grace Bergquist         F 9     1499 William Blount High School   28:39  9:15 
   76   64 Emily Groover           F 9     4079 William Blount High School   28:42  9:16 
   77   65 Marissa Winter          F 9     1091 Clinton High School          28:43  9:16 
   78      Jesula Frye             F 10    1194 Heritage High School         29:28  9:31 
   79   66 Emma Grace Miller       F 9      869 Gibbs High School            29:48  9:37 
   80   67 Abigail Bible           F 10    1082 Clinton High School          29:52  9:39 
   81   68 Brynlee Johnson         F 11    4080 William Blount High School   30:02  9:42 
   82      Jordin Wilson           F 11    1196 Heritage High School         30:08  9:43 
   83   69 Tamara Heath            F 11    1018 Anderson County High Schoo   30:32  9:51 
   84   70 Breanna Bumgardner      F 11    2501 Gibbs High School            30:38  9:53 
   85   71 Janet Zamudio           F 12    1280 Lenoir City High School      31:06 10:02 
   86   72 Sifa Gatho              F 9     1083 Clinton High School          31:10 10:04 
   87   73 Adeline Shelton         F 10    1090 Clinton High School          32:43 10:33 
   88      Karla Sustaita          F 10    1245 Knoxville Halls High Schoo   33:54 10:56 
   89      Kailey Shaw             F 12    1213 Karns High School            35:06 11:20 
   90      Rachel Parsons          F 12    1405 Powell High School           35:22 11:25 
   91   74 Jayden Carson           F 10    1416 Scott High School            35:36 11:29 
   92      Sarah Hampshire         F 9     1457 Union Co. High School        35:42 11:31 
   93   75 Mara Barnes             F 11    1274 Lenoir City High School      36:30 11:47 
   94   76 Jacy Williams           F 11    1422 Scott High School            37:14 12:01 
   95      Brooke Needham          F 12    1458 Union Co. High School        38:03 12:17 
   96      Ashlyn Walker           F 11    1460 Union Co. High School        38:30 12:26 
   97      Camryn Herrin           F 11    1402 Powell High School           39:25 12:43 
   98   77 Gracie Stephens         F 9     1420 Scott High School            44:09 14:15 
   99   78 Jaya West               F 9     1421 Scott High School            45:53 14:48 

                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/24/2019

----------------------------------------------------------------------------
                Hs - AAA Girls 5,000 Meter Run Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    36  Farragut High School                (  20:20  1:41:37   1:18)
==================================================
  1      2  Lexi Foley             F 10   19:38
  2      3  Cathy Hu               F 11   19:57
  3      9  Camryn Johnson         F 10   20:30
  4     10  Kennedy Reynolds       F 9    20:36
  5     12  Caroline Carr          F 11   20:56
  6   ( 19) Ava Thompson           F 9    21:33
  7   ( 20) Kendall Johnson        F 10   21:36

  2.    70  West High School                    (  20:59  1:44:53   2:12)
==================================================
  1      5  Marley Townsend        F 10   20:04
  2      8  Emma Dewalt            F 10   20:25
  3     11  Hannah Burkhart        F 12   20:55
  4     16  Elisabeth Bernard      F 12   21:13
  5     30  Sydney Hayes           F 10   22:16
  6   ( 38) Macy Kraslawsky        F 12   23:04
  7   ( 40) Sophia Medley          F 10   23:12

  3.    82  Hardin Valley Academy               (  21:16  1:46:17   1:36)
==================================================
  1      7  Cathryn Jardet         F 11   20:19
  2     13  Ellie Bachmann         F 12   21:03
  3     17  Lauryn Jackson         F 10   21:13
  4     22  Avery Holdsworth       F 10   21:47
  5     23  Rebecca Pass           F 12   21:55
  6   ( 24) Danie Karter           F 10   21:57
  7   ( 29) Sophie Hurst           F 10   22:10

  4.   120  Oak Ridge High School               (  21:51  1:49:11   2:30)
==================================================
  1      6  Beatrice Shea          F 10   20:09
  2     15  Jessie Strader         F 12   21:13
  3     32  Eden Gee               F 12   22:35
  4     33  Muskaan Vohra          F 12   22:35
  5     34  Rebekah Joyal          F 12   22:39
  6   ( 35) Mollie Smith           F 12   22:43
  7   ( 44) Vivianne Long          F 11   23:39

  5.   124  Maryville High School               (  21:41  1:48:21   4:29)
==================================================
  1      1  Andie-Marie Jones      F 10   18:38
  2     26  Eden Bollschweiler     F 11   22:01
  3     27  Gretchen Smith         F 9    22:04
  4     31  Taylor West            F 12   22:31
  5     39  Emily Jones            F 11   23:07
  6   ( 45) Addison Leonard        F 9    24:09
  7   ( 48) Audrey Howe            F 9    24:33

  6.   136  Bearden High School                 (  22:08  1:50:39   1:49)
==================================================
  1     14  Maggie Arnold          F 10   21:04
  2     21  Elizabeth Cathey       F 9    21:45
  3     28  Caroline Arnold        F 10   22:06
  4     36  Elise Pickett          F 11   22:51
  5     37  Alice Rosaly Winchester F 11   22:53
  6   ( 42) Evelyn Patten          F 12   23:22
  7   ( 47) Mia Montgomery         F 12   24:31

  7.   204  Anderson County High School         (  23:50  1:59:10   4:13)
==================================================
  1     18  Macy Caldwell          F 10   21:29
  2     41  Abigail Montgomery     F 9    23:16
  3     43  Megan Haire            F 9    23:33
  4     50  Ally Perry             F 11   25:10
  5     52  Kaitlyn Payne          F 12   25:42
  6   ( 54) Victoria Laster        F 9    26:38
  7   ( 69) Tamara Heath           F 11   30:32

  8.   217  William Blount High School          (  25:00  2:04:56   8:41)
==================================================
  1      4  Jara Marei Auf Dem     F 11   19:58
  2     46  Layla Woods            F 10   24:18
  3     49  Audrey Mathenia        F 11   25:09
  4     55  Taylor Wilds           F 11   26:52
  5     63  Grace Bergquist        F 9    28:39
  6   ( 64) Emily Groover          F 9    28:42
  7   ( 68) Brynlee Johnson        F 11   30:02

  9.   275  Gibbs High School                   (  27:20  2:16:40   8:38)
==================================================
  1     25  McKenzie Morton        F 9    22:00
  2     53  Micayla Domingues      F 12   25:55
  3     61  Faith Simpkins         F 11   28:19
  4     66  Emma Grace Miller      F 9    29:48
  5     70  Breanna Bumgardner     F 11   30:38

 10.   309  Clinton High School                 (  28:27  2:22:11   2:41)
==================================================
  1     56  Shane Miller           F 10   27:11
  2     59  McKayla Martin         F 11   27:50
  3     62  Jade Guadarrama        F 10   28:35
  4     65  Marissa Winter         F 9    28:43
  5     67  Abigail Bible          F 10   29:52
  6   ( 72) Sifa Gatho             F 9    31:10
  7   ( 73) Adeline Shelton        F 10   32:43

 11.   312  Lenoir City High School             (  29:38  2:28:07  11:00)
==================================================
  1     51  Taylor Gaubatz         F 10   25:30
  2     57  Olivia Brooks          F 10   27:23
  3     58  Jordan Weatherly       F 9    27:38
  4     71  Janet Zamudio          F 12   31:06
  5     75  Mara Barnes            F 11   36:30

 12.   365  Scott High School                   (  38:14  3:11:08  17:37)
==================================================
  1     60  Kristin Skogman        F 12   28:16
  2     74  Jayden Carson          F 10   35:36
  3     76  Jacy Williams          F 11   37:14
  4     77  Gracie Stephens        F 9    44:09
  5     78  Jaya West              F 9    45:53




    
                                                                              Page 1

                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/24/2019

        ********** Hs - AAA Boys 5,000 Meter Run Results **********

Place TmPl Name                    S Year Bib   Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ===== ========================== ======= ===== 
    1    1 Kaden Keller            M 10    1187 Hardin Valley Academy        16:29  5:19 
    2    2 Mitchell McCown         M 10    1191 Hardin Valley Academy        16:43  5:24 
    3    3 Trevor Coggin           M 9     1131 Farragut High School         16:51  5:27 
    4    4 Joshua Ebbert           M 12    1133 Farragut High School         16:52  5:27 
    5    5 Nathan Hillis           M 10    1186 Hardin Valley Academy        16:57  5:28 
    6    6 David Crow              M 12    1304 Maryville High School        16:58  5:29 
    7    7 Avery Ribich            M 11    1310 Maryville High School        17:05  5:31 
    8    8 Macguire Jones          M 10    1308 Maryville High School        17:08  5:32 
    9    9 Colin Moody             M 11    1028 Anderson County High Schoo   17:15  5:34 
   10   10 Zach Ilagan             M 9     1495 West High School             17:15  5:34 
   11   11 Brigham Wilson          M 11    1049 Bearden High School          17:19  5:35 
   12   12 Riley Hanson            M 9     1135 Farragut High School         17:21  5:36 
   13   13 Brock Mullins           M 12    1192 Hardin Valley Academy        17:25  5:37 
   14   14 Nate Lawson             M 11    1188 Hardin Valley Academy        17:28  5:38 
   15   15 Will Phillips           M 11    1138 Farragut High School         17:31  5:39 
   16   16 Tyler Ebbert            M 10    1134 Farragut High School         17:31  5:40 
   17   17 Daniel Blackston        M 10    1184 Hardin Valley Academy        17:32  5:40 
   18   18 Eli Cox                 M 11    1374 Oak Ridge High School        17:34  5:40 
   19   19 Adam Herron             M 11    1375 Oak Ridge High School        17:40  5:42 
   20   20 Ben Darden              M 12    1132 Farragut High School         17:51  5:46 
   21   21 Luke Avery              M 12    1302 Maryville High School        17:55  5:47 
   22   22 Jacob Norris            M 12    1377 Oak Ridge High School        17:55  5:47 
   23   23 Benjamin Mary           M 11    1203 Heritage High School         17:57  5:48 
   24   24 Triton Eden             M 11    1042 Bearden High School          17:59  5:48 
   25   25 Alex Brittain           M 11    1185 Hardin Valley Academy        18:01  5:49 
   26      Jake Domermouth         M 12    1235 Knoxville Central High Sch   18:04  5:50 
   27   26 Alexander Buie          M 11    1130 Farragut High School         18:09  5:51 
   28   27 Ben Cruze               M 12    1041 Bearden High School          18:16  5:54 
   29   28 Jack Biewer             M 9     1372 Oak Ridge High School        18:17  5:54 
   30   29 Ben Kenner              M 10    1309 Maryville High School        18:21  5:56 
   31   30 James Ellsworth         M 12     580 William Blount High School   18:26  5:57 
   32   31 Isaac Basler            M 11    1370 Oak Ridge High School        18:34  6:00 
   33   32 Joey Fahidy             M 9     1200 Heritage High School         18:35  6:00 
   34   33 Shea Bell               M 11    1040 Bearden High School          18:42  6:02 
   35   34 Nick Dean               M 11    1305 Maryville High School        18:43  6:03 
   36   35 Jacob Henneke           M 12    1307 Maryville High School        18:51  6:05 
   37   36 Parker Bell             M 10    1371 Oak Ridge High School        18:54  6:06 
   38   37 Tyler Miller            M 9     1286 Lenoir City High School      18:57  6:07 
   39   38 Simon Fillers           M 10    1494 West High School             19:10  6:11 
   40   39 Michael Lanigan         M 11    1045 Bearden High School          19:14  6:13 
   41   40 Dylan Walston           M 11     713 Gibbs High School            19:18  6:14 
   42   41 Chase Perry             M 12    1251 Knoxville Halls High Schoo   19:20  6:14 
   43   42 Casey Bennett           M 11    4085 William Blount High School   19:24  6:16 
   44   43 Charles McLaughlin      M 10    1204 Heritage High School         19:26  6:16 
   45   44 Andrew Brady            M 10    1373 Oak Ridge High School        19:27  6:17 
   46   45 Matthew Carrell         M 12    1197 Heritage High School         19:39  6:21 
   47   46 Bryson Myers            M 11    1205 Heritage High School         19:43  6:22 
   48   47 Micah Sawyer            M 12    1029 Anderson County High Schoo   19:45  6:23 
   49   48 Campbell Jones          M 12    1202 Heritage High School         19:46  6:23 
   50   49 Alan-Addison Grose      M 12    1043 Bearden High School          19:52  6:25 
   51   50 Caleb Manges            M 12    1412 Powell High School           19:58  6:27 
   52   51 Drew Davis              M 11     579 William Blount High School   20:03  6:28 
   53   52 Derek Jacoby            M 11    1044 Bearden High School          20:06  6:29 
   54   53 Bennett Vaughn          M 10     595 William Blount High School   20:09  6:30 
   55   54 Jacob Flatford          M 10    1025 Anderson County High Schoo   20:23  6:35 
   56   55 Mason Pafunda           M 11    1287 Lenoir City High School      20:35  6:39 
   57   56 Stephan Jordan          M 12    1095 Clinton High School          20:35  6:39 
   58   57 Jackson Kelley          M 10    1497 West High School             20:37  6:39 
   59   58 Gage Lawhorn            M 10     588 William Blount High School   20:45  6:42 
   60   59 Paul Gonzalez           M 9      583 William Blount High School   20:47  6:43 
   61   60 Dylan Smith             M 10     594 William Blount High School   20:47  6:43 
   62   61 Lane Kepper             M 9      720 Gibbs High School            20:55  6:45 
   63   62 Syth Draper             M 12    1065 Campbell Co. High School     21:16  6:52 
   64   63 Conner Chandler         M 9     1023 Anderson County High Schoo   21:27  6:56 
   65   64 Andrew Jenkins          M 12    1284 Lenoir City High School      21:33  6:57 
   66   65 Cole Delorme            M 11    1283 Lenoir City High School      21:33  6:58 
   67   66 Jacob Mynatt            M 12     715 Gibbs High School            21:36  6:59 
   68   67 Jeremy Draper           M 10    1064 Campbell Co. High School     21:42  7:00 
   69   68 Gaven Terry             M 10    1431 Scott High School            21:53  7:04 
   70   69 John Fahidy             M 12    1201 Heritage High School         21:54  7:04 
   71   70 Ross Johnson            M 9     1496 West High School             21:57  7:05 
   72      Micah Perkinson         M 9     1237 Knoxville Central High Sch   21:58  7:05 
   73   71 Gavin Madgett           M 10    1498 West High School             21:59  7:06 
   74   72 Christopher Miller      M 10    1414 Powell High School           21:59  7:06 
   75   73 Tanner Loy              M 12    1097 Clinton High School          22:10  7:09 
   76   74 Mason Pasoni            M 11    1462 Union Co. High School        22:14  7:11 
   77   75 Samuel Henderson        M 9      725 Gibbs High School            22:22  7:13 
   78   76 Isaiah Green            M 11    1026 Anderson County High Schoo   22:23  7:14 
   79   77 Seth Shrout             M 10    1099 Clinton High School          22:24  7:14 
   80   78 Jeffrey McMurray        M 12    1250 Knoxville Halls High Schoo   22:24  7:14 
   81   79 Conner Chapman          M 12    1282 Lenoir City High School      22:33  7:17 
   82   80 Ethan Charles           M 9     1024 Anderson County High Schoo   22:39  7:19 
   83   81 Tristan Rice            M 9     1290 Lenoir City High School      22:47  7:21 
   84   82 Gabriel Bowling         M 9     1423 Scott High School            22:49  7:22 
   85   83 Dylan Stooksbury        M 10     729 Gibbs High School            22:55  7:24 
   86   84 James Miracle           M 12    1415 Powell High School           22:59  7:25 
   87      Walker Chapman-Bivens   M 10    1198 Heritage High School         23:08  7:28 
   88      Aj Dishmon              M 10    1199 Heritage High School         23:17  7:31 
   89   85 Trevor Martin           M 9     1027 Anderson County High Schoo   23:17  7:31 
   90   86 Daniel Ambercrombie     M 11    1092 Clinton High School          23:27  7:34 
   91   87 Jordan Walker           M 11    1465 Union Co. High School        23:28  7:35 
   92   88 Max Arnold              M 10    1493 West High School             23:29  7:35 
   93   89 Jackson Bratton         M 10    1407 Powell High School           23:30  7:35 
   94      Riley Parrish           M 12    1206 Heritage High School         23:33  7:36 
   95   90 Dylan Butler            M 12    1093 Clinton High School          23:41  7:39 
   96   91 Cayman Lancaster        M 11    1096 Clinton High School          23:42  7:39 
   97   92 Remmy Roberts           M 10    1252 Knoxville Halls High Schoo   23:49  7:41 
   98   93 Quatley Russell         M 11    1463 Union Co. High School        24:00  7:45 
   99   94 Macgyver Smith          M 10    1430 Scott High School            24:11  7:48 
  100      Josue Miguel            M 9     1236 Knoxville Central High Sch   24:24  7:53 
  101   95 Lorenso Caballero       M 10    1246 Knoxville Halls High Schoo   24:29  7:54 
  102   96 Jeremiah Buckingham     M 10    1408 Powell High School           24:34  7:56 
  103   97 Gage Phillips           M 11    1429 Scott High School            24:42  7:58 
  104   98 Jeremiah Turbyville     M 10    1100 Clinton High School          24:56  8:03 
  105   99 Creston Perkins         M 9     1428 Scott High School            24:59  8:04 
  106  100 Josh Brantley           M 11    1461 Union Co. High School        25:01  8:05 
  107  101 Greg Derusha            M 10    1247 Knoxville Halls High Schoo   25:05  8:06 
  108  102 Cameron Lieberman       M 12    1248 Knoxville Halls High Schoo   25:06  8:06 
  109  103 Kristian Obrusanszki    M 10    1427 Scott High School            25:24  8:12 
  110  104 Aaron Shoffner          M 12    1464 Union Co. High School        25:27  8:13 
  111  105 Ian Shrewsbury          M 12    1253 Knoxville Halls High Schoo   25:31  8:14 
  112  106 Patrick Merryman        M 10    1413 Powell High School           25:38  8:16 
  113  107 Lance Daughtery         M 12    1063 Campbell Co. High School     26:09  8:26 
  114  108 Shlok Patel             M 9     1288 Lenoir City High School      26:36  8:35 
  115  109 Mason Wilson            M 12    1070 Campbell Co. High School     27:15  8:48 
  116  110 Jonah Brassfield        M 11    1062 Campbell Co. High School     27:31  8:53 
  117  111 Christian Collins       M 12     722 Gibbs High School            27:56  9:01 
  118  112 Isaiah Kimbrough        M 11    1426 Scott High School            29:55  9:39 
  119  113 Michal Lyso             M 12    1066 Campbell Co. High School     30:09  9:44 

                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/24/2019

----------------------------------------------------------------------------
                Hs - AAA Boys 5,000 Meter Run  Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    35  Hardin Valley Academy               (  17:01  1:25:02   0:59)
==================================================
  1      1  Kaden Keller           M 10   16:29
  2      2  Mitchell McCown        M 10   16:43
  3      5  Nathan Hillis          M 10   16:57
  4     13  Brock Mullins          M 12   17:25
  5     14  Nate Lawson            M 11   17:28
  6   ( 17) Daniel Blackston       M 10   17:32
  7   ( 25) Alex Brittain          M 11   18:01

  2.    50  Farragut High School                (  17:14  1:26:06   0:40)
==================================================
  1      3  Trevor Coggin          M 9    16:51
  2      4  Joshua Ebbert          M 12   16:52
  3     12  Riley Hanson           M 9    17:21
  4     15  Will Phillips          M 11   17:31
  5     16  Tyler Ebbert           M 10   17:31
  6   ( 20) Ben Darden             M 12   17:51
  7   ( 26) Alexander Buie         M 11   18:09

  3.    71  Maryville High School               (  17:30  1:27:27   1:23)
==================================================
  1      6  David Crow             M 12   16:58
  2      7  Avery Ribich           M 11   17:05
  3      8  Macguire Jones         M 10   17:08
  4     21  Luke Avery             M 12   17:55
  5     29  Ben Kenner             M 10   18:21
  6   ( 34) Nick Dean              M 11   18:43
  7   ( 35) Jacob Henneke          M 12   18:51

  4.   118  Oak Ridge High School               (  18:00  1:30:00   1:00)
==================================================
  1     18  Eli Cox                M 11   17:34
  2     19  Adam Herron            M 11   17:40
  3     22  Jacob Norris           M 12   17:55
  4     28  Jack Biewer            M 9    18:17
  5     31  Isaac Basler           M 11   18:34
  6   ( 36) Parker Bell            M 10   18:54
  7   ( 44) Andrew Brady           M 10   19:27

  5.   134  Bearden High School                 (  18:18  1:31:30   1:55)
==================================================
  1     11  Brigham Wilson         M 11   17:19
  2     24  Triton Eden            M 11   17:59
  3     27  Ben Cruze              M 12   18:16
  4     33  Shea Bell              M 11   18:42
  5     39  Michael Lanigan        M 11   19:14
  6   ( 49) Alan-Addison Grose     M 12   19:52
  7   ( 52) Derek Jacoby           M 11   20:06

  6.   189  Heritage High School                (  19:04  1:35:20   1:46)
==================================================
  1     23  Benjamin Mary          M 11   17:57
  2     32  Joey Fahidy            M 9    18:35
  3     43  Charles McLaughlin     M 10   19:26
  4     45  Matthew Carrell        M 12   19:39
  5     46  Bryson Myers           M 11   19:43
  6   ( 48) Campbell Jones         M 12   19:46
  7   ( 69) John Fahidy            M 12   21:54

  7.   234  William Blount High School          (  19:46  1:38:47   2:19)
==================================================
  1     30  James Ellsworth        M 12   18:26
  2     42  Casey Bennett          M 11   19:24
  3     51  Drew Davis             M 11   20:03
  4     53  Bennett Vaughn         M 10   20:09
  5     58  Gage Lawhorn           M 10   20:45
  6   ( 59) Paul Gonzalez          M 9    20:47
  7   ( 60) Dylan Smith            M 10   20:47

  8.   246  West High School                    (  20:12  1:40:58   4:44)
==================================================
  1     10  Zach Ilagan            M 9    17:15
  2     38  Simon Fillers          M 10   19:10
  3     57  Jackson Kelley         M 10   20:37
  4     70  Ross Johnson           M 9    21:57
  5     71  Gavin Madgett          M 10   21:59
  6   ( 88) Max Arnold             M 10   23:29

  9.   249  Anderson County High School         (  20:15  1:41:13   5:08)
==================================================
  1      9  Colin Moody            M 11   17:15
  2     47  Micah Sawyer           M 12   19:45
  3     54  Jacob Flatford         M 10   20:23
  4     63  Conner Chandler        M 9    21:27
  5     76  Isaiah Green           M 11   22:23
  6   ( 80) Ethan Charles          M 9    22:39
  7   ( 85) Trevor Martin          M 9    23:17

 10.   300  Lenoir City High School             (  21:03  1:45:11   3:36)
==================================================
  1     37  Tyler Miller           M 9    18:57
  2     55  Mason Pafunda          M 11   20:35
  3     64  Andrew Jenkins         M 12   21:33
  4     65  Cole Delorme           M 11   21:33
  5     79  Conner Chapman         M 12   22:33
  6   ( 81) Tristan Rice           M 9    22:47
  7   (108) Shlok Patel            M 9    26:36

 11.   325  Gibbs High School                   (  21:26  1:47:06   3:37)
==================================================
  1     40  Dylan Walston          M 11   19:18
  2     61  Lane Kepper            M 9    20:55
  3     66  Jacob Mynatt           M 12   21:36
  4     75  Samuel Henderson       M 9    22:22
  5     83  Dylan Stooksbury       M 10   22:55
  6   (111) Christian Collins      M 12   27:56

 12.   382  Clinton High School                 (  22:28  1:52:17   3:06)
==================================================
  1     56  Stephan Jordan         M 12   20:35
  2     73  Tanner Loy             M 12   22:10
  3     77  Seth Shrout            M 10   22:24
  4     86  Daniel Ambercrombie    M 11   23:27
  5     90  Dylan Butler           M 12   23:41
  6   ( 91) Cayman Lancaster       M 11   23:42
  7   ( 98) Jeremiah Turbyville    M 10   24:56

 13.   391  Powell High School                  (  22:36  1:53:00   4:36)
==================================================
  1     50  Caleb Manges           M 12   19:58
  2     72  Christopher Miller     M 10   21:59
  3     84  James Miracle          M 12   22:59
  4     89  Jackson Bratton        M 10   23:30
  5     96  Jeremiah Buckingham    M 10   24:34
  6   (106) Patrick Merryman       M 10   25:38

 14.   407  Knoxville Halls High School         (  23:02  1:55:07   5:45)
==================================================
  1     41  Chase Perry            M 12   19:20
  2     78  Jeffrey McMurray       M 12   22:24
  3     92  Remmy Roberts          M 10   23:49
  4     95  Lorenso Caballero      M 10   24:29
  5    101  Greg Derusha           M 10   25:05
  6   (102) Cameron Lieberman      M 12   25:06
  7   (105) Ian Shrewsbury         M 12   25:31

 15.   440  Scott High School                   (  23:43  1:58:34   3:06)
==================================================
  1     68  Gaven Terry            M 10   21:53
  2     82  Gabriel Bowling        M 9    22:49
  3     94  Macgyver Smith         M 10   24:11
  4     97  Gage Phillips          M 11   24:42
  5     99  Creston Perkins        M 9    24:59
  6   (103) Kristian Obrusanszki   M 10   25:24
  7   (112) Isaiah Kimbrough       M 11   29:55

 16.   455  Campbell Co. High School            (  24:47  2:03:53   6:15)
==================================================
  1     62  Syth Draper            M 12   21:16
  2     67  Jeremy Draper          M 10   21:42
  3    107  Lance Daughtery        M 12   26:09
  4    109  Mason Wilson           M 12   27:15
  5    110  Jonah Brassfield       M 11   27:31
  6   (113) Michal Lyso            M 12   30:09

 17.   458  Union Co. High School               (  24:02  2:00:10   3:13)
==================================================
  1     74  Mason Pasoni           M 11   22:14
  2     87  Jordan Walker          M 11   23:28
  3     93  Quatley Russell        M 11   24:00
  4    100  Josh Brantley          M 11   25:01
  5    104  Aaron Shoffner         M 12   25:27




    
                                                                              Page 1

                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/24/2019

       ********** Hs - A-AA Girls 5,000 Meter Run Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Katie Smock             F 12   Northview Academy            22:07  7:08 
    2    2 Lily Stinnett           F 10   Gatlinburg-Pittman High Sc   22:21  7:13 
    3    3 Lexi Bates              F 11   Northview Academy            22:28  7:15 
    4    4 Jenna Martin            F 12   Alcoa High School            22:37  7:18 
    5    5 Emma Hamilton           F 10   Gatlinburg-Pittman High Sc   23:05  7:27 
    6    6 Anastasia Lamar         F 10   Alcoa High School            23:12  7:29 
    7    7 Lydia Whitlock          F 9    Alcoa High School            23:12  7:30 
    8    8 Meghan Heckman          F 10   Gatlinburg-Pittman High Sc   23:16  7:31 
    9    9 Halena Shirran          F 10   Midway High School           23:27  7:34 
   10   10 Kaelin Porter           F 9    L & N Stem Academy           23:31  7:36 
   11   11 Molly Woodby            F 11   Midway High School           23:43  7:39 
   12   12 Sierra Bates            F 11   Northview Academy            24:16  7:50 
   13   13 Shelby Lablanc          F 12   Kingston High School         24:21  7:52 
   14   14 Rylee Henry             F 11   Gatlinburg-Pittman High Sc   25:23  8:12 
   15   15 Mary Grace Mader        F 12   L & N Stem Academy           25:36  8:16 
   16   16 Sofi Herber             F 9    Northview Academy            25:56  8:22 
   17   17 Deja Griffin            F 12   L & N Stem Academy           26:10  8:27 
   18   18 Jo Lansdell             F 9    Alcoa High School            26:37  8:35 
   19   19 Amy Cantu               F 12   Gatlinburg-Pittman High Sc   26:49  8:39 
   20   20 Leny Torres             F 10   Northview Academy            27:12  8:47 
   21   21 Sonia Habiyaremye       F 10   L & N Stem Academy           27:19  8:49 
   22   22 Grace Kim               F 9    L & N Stem Academy           27:23  8:50 
   23   23 Natalie Richardson      F 11   L & N Stem Academy           27:53  9:00 
   24   24 Meredith Mincey         F 10   L & N Stem Academy           27:55  9:01 
   25   25 Lauren Boernhoeft       F 10   Midway High School           27:56  9:01 
   26   26 Raven Armintrout        F 12   Alcoa High School            28:07  9:04 
   27   27 Haven Stalcup           F 11   Northview Academy            28:35  9:13 
   28      Emma Patterson          F 9    L & N Stem Academy           29:24  9:29 
   29      Rachel Ickowitz         F 9    L & N Stem Academy           29:35  9:33 
   30   28 Clare Torres            F 10   Northview Academy            29:39  9:34 
   31   29 Caitlynn Chitwood       F 9    Oneida High School           30:02  9:42 
   32   30 Mikayla Sexton          F 11   Oneida High School           31:04 10:02 
   33   31 Julie Lay               F 9    Oneida High School           31:06 10:02 
   34   32 Vega Rochat             F 9    Oneida High School           31:06 10:02 
   35   33 Sarah Collins           F 12   Midway High School           31:29 10:10 
   36   34 Mary Coronilla          F 9    Midway High School           31:44 10:15 
   37   35 Sierra Cowell           F 9    Midway High School           32:11 10:23 
   38   36 Jenna Hudgins           F 11   Midway High School           33:30 10:49 
   39   37 Emilee Schaeffer        F 9    Kingston High School         34:40 11:11 
   40   38 Shannon Baird           F 9    Oneida High School           35:33 11:28 
   41   39 Savannah Walker         F 12   Kingston High School         36:00 11:37 
   42   40 Delaney Neal            F 11   Oneida High School           37:41 12:10 
   43   41 Emily Sloan             F 9    Kingston High School         38:32 12:26 
   44   42 Haley Buchanan          F 12   Kingston High School         40:55 13:12 
   45   43 Kayla Stephens          F 12   Oneida High School           42:06 13:35 

                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/24/2019

----------------------------------------------------------------------------
               Hs - A-AA Girls 5,000 Meter Run Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    48  Gatlinburg-Pittman High School      (  24:11  2:00:54   4:28)
==================================================
  1      2  Lily Stinnett          F 10   22:21
  2      5  Emma Hamilton          F 10   23:05
  3      8  Meghan Heckman         F 10   23:16
  4     14  Rylee Henry            F 11   25:23
  5     19  Amy Cantu              F 12   26:49

  2.    52  Northview Academy                   (  24:24  2:01:59   5:05)
==================================================
  1      1  Katie Smock            F 12   22:07
  2      3  Lexi Bates             F 11   22:28
  3     12  Sierra Bates           F 11   24:16
  4     16  Sofi Herber            F 9    25:56
  5     20  Leny Torres            F 10   27:12
  6   ( 27) Haven Stalcup          F 11   28:35
  7   ( 28) Clare Torres           F 10   29:39

  3.    61  Alcoa High School                   (  24:45  2:03:45   5:30)
==================================================
  1      4  Jenna Martin           F 12   22:37
  2      6  Anastasia Lamar        F 10   23:12
  3      7  Lydia Whitlock         F 9    23:12
  4     18  Jo Lansdell            F 9    26:37
  5     26  Raven Armintrout       F 12   28:07

  4.    85  L & N Stem Academy                  (  26:00  2:09:59   3:52)
==================================================
  1     10  Kaelin Porter          F 9    23:31
  2     15  Mary Grace Mader       F 12   25:36
  3     17  Deja Griffin           F 12   26:10
  4     21  Sonia Habiyaremye      F 10   27:19
  5     22  Grace Kim              F 9    27:23
  6   ( 23) Natalie Richardson     F 11   27:53
  7   ( 24) Meredith Mincey        F 10   27:55

  5.   112  Midway High School                  (  27:40  2:18:19   8:17)
==================================================
  1      9  Halena Shirran         F 10   23:27
  2     11  Molly Woodby           F 11   23:43
  3     25  Lauren Boernhoeft      F 10   27:56
  4     33  Sarah Collins          F 12   31:29
  5     34  Mary Coronilla         F 9    31:44
  6   ( 35) Sierra Cowell          F 9    32:11
  7   ( 36) Jenna Hudgins          F 11   33:30

  6.   160  Oneida High School                  (  31:47  2:38:51   5:31)
==================================================
  1     29  Caitlynn Chitwood      F 9    30:02
  2     30  Mikayla Sexton         F 11   31:04
  3     31  Julie Lay              F 9    31:06
  4     32  Vega Rochat            F 9    31:06
  5     38  Shannon Baird          F 9    35:33
  6   ( 40) Delaney Neal           F 11   37:41
  7   ( 43) Kayla Stephens         F 12   42:06

  7.   172  Kingston High School                (  34:54  2:54:28  16:34)
==================================================
  1     13  Shelby Lablanc         F 12   24:21
  2     37  Emilee Schaeffer       F 9    34:40
  3     39  Savannah Walker        F 12   36:00
  4     41  Emily Sloan            F 9    38:32
  5     42  Haley Buchanan         F 12   40:55




    
                                                                              Page 1

                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/24/2019

       ********** Hs - A-AA Boys 5,000 Meter Run Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Seth Jinks              M 12   L & N Stem Academy           16:44  5:24 
    2    2 T.J. Martin             M 12   Alcoa High School            17:27  5:38 
    3    3 Sam Fulton              M 10   Gatlinburg-Pittman High Sc   17:55  5:47 
    4    4 Abdul Jaber             M 10   Alcoa High School            17:58  5:48 
    5    5 Dwayne Morris           M 10   Austin-East High School      18:15  5:53 
    6    6 James Defreese          M 12   L & N Stem Academy           18:16  5:54 
    7    7 Tayshaun Dunnings       M 11   Alcoa High School            18:19  5:55 
    8    8 Evan Carr               M 11   L & N Stem Academy           18:41  6:02 
    9    9 Jase Massie             M 12   Alcoa High School            18:48  6:04 
   10      Zachary Reynolds        M 11   Jellico High School          18:49  6:04 
   11   10 Jevon Smith             M 11   Austin-East High School      19:06  6:10 
   12   11 Ezeiel Nsabiyunva       M 10   Austin-East High School      19:07  6:10 
   13   12 Dyllan Cowell           M 11   Midway High School           19:09  6:11 
   14   13 Harland Lands           M 11   Midway High School           19:21  6:15 
   15   14 Casey Reno              M 12   Pigeon Forge High School     19:25  6:16 
   16   15 Anthony Sanchez         M 9    Kingston High School         19:26  6:17 
   17   16 Shawn Prater            M 11   Austin-East High School      19:39  6:21 
   18   17 Boone Howard            M 11   Gatlinburg-Pittman High Sc   19:52  6:25 
   19   18 Conner Weyant           M 10   Northview Academy            19:58  6:27 
   20   19 Gage Cylc               M 10   Alcoa High School            20:02  6:28 
   21      Bradley Morgan          M 10   Oneida High School           20:22  6:35 
   22   20 Tyler Barham            M 9    Alcoa High School            20:23  6:35 
   23   21 Chris Perez             M 12   Alcoa High School            20:23  6:35 
   24   22 Maverick Henderson      M 9    Midway High School           20:26  6:36 
   25   23 Nathaniel Loyd          M 11   Gatlinburg-Pittman High Sc   20:31  6:38 
   26   24 Connor Barnes           M 10   Pigeon Forge High School     20:41  6:41 
   27   25 James Cooper            M 12   Gatlinburg-Pittman High Sc   20:43  6:41 
   28   26 Matthew Cannon          M 9    Kingston High School         20:46  6:42 
   29   27 Duncan Arnold           M 9    L & N Stem Academy           20:55  6:45 
   30   28 Tavin Morgan            M 9    Pigeon Forge High School     21:11  6:50 
   31   29 Ty Williams             M 10   Northview Academy            21:13  6:51 
   32   30 Justin McCarty          M 10   Gatlinburg-Pittman High Sc   21:21  6:54 
   33   31 Jacob Scarbrough        M 11   Midway High School           21:41  7:00 
   34      Charlie Adams           M 9    Jellico High School          21:44  7:01 
   35   32 Darrayan Smith          M 10   Austin-East High School      21:49  7:03 
   36   33 Jefri Sierra            M 10   Gatlinburg-Pittman High Sc   21:52  7:04 
   37   34 Alexander Hawk          M 9    Northview Academy            21:53  7:04 
   38   35 Andy Cable              M 9    Pigeon Forge High School     21:58  7:05 
   39   36 Jashawn Morgan          M 11   Gatlinburg-Pittman High Sc   22:14  7:11 
   40   37 Boau Lott               M 9    Kingston High School         22:16  7:11 
   41   38 Mark Noriega            M 11   Kingston High School         22:17  7:12 
   42   39 Lavie Ushindi           M 10   Austin-East High School      22:18  7:12 
   43   40 Ben Murphy              M 11   Kingston High School         22:34  7:17 
   44   41 Kaiden Fox              M 10   Midway High School           22:40  7:19 
   45   42 Andrew Wells            M 10   L & N Stem Academy           22:42  7:20 
   46   43 Gage Trew               M 12   Midway High School           22:43  7:20 
   47   44 Carmello Brooks         M 9    L & N Stem Academy           22:45  7:21 
   48   45 Keean Calhoun           M 9    L & N Stem Academy           23:19  7:32 
   49      Avery Fletcher          M 10   L & N Stem Academy           23:32  7:36 
   50   46 Tres Bias               M 12   Midway High School           23:34  7:37 
   51   47 Troy Snider             M 9    Northview Academy            24:02  7:45 
   52      Nash Queener            M 11   Oneida High School           24:06  7:47 
   53      Kayden Chitwood         M 10   Oneida High School           24:07  7:47 
   54   48 Pablo Crocker           M 12   Kingston High School         24:18  7:51 
   55   49 Caleb Gumlick           M 9    Pigeon Forge High School     24:27  7:53 
   56      Jacob Adams             M 10   Jellico High School          25:00  8:04 
   57      Braden Cook             M 10   L & N Stem Academy           25:13  8:08 
   58   50 Gavin Pena              M 9    Northview Academy            25:38  8:16 
   59   51 Nathen Stewart          M 10   Kingston High School         26:00  8:23 
   60   52 Caden Swann             M 10   Northview Academy            27:16  8:48 
   61      Loudon Rogers           M 10   L & N Stem Academy           28:43  9:16 
   62   53 Elijah Bradley          M 9    Northview Academy            33:02 10:40 
   63      Carlos Valdez           M 10   Oneida High School           37:16 12:02 

                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/24/2019

----------------------------------------------------------------------------
                Hs - A-AA Boys 5,000 Meter Run Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    41  Alcoa High School                   (  18:31  1:32:34   2:35)
==================================================
  1      2  T.J. Martin            M 12   17:27
  2      4  Abdul Jaber            M 10   17:58
  3      7  Tayshaun Dunnings      M 11   18:19
  4      9  Jase Massie            M 12   18:48
  5     19  Gage Cylc              M 10   20:02
  6   ( 20) Tyler Barham           M 9    20:23
  7   ( 21) Chris Perez            M 12   20:23

  2.    74  Austin-East High School             (  19:36  1:37:56   3:34)
==================================================
  1      5  Dwayne Morris          M 10   18:15
  2     10  Jevon Smith            M 11   19:06
  3     11  Ezeiel Nsabiyunva      M 10   19:07
  4     16  Shawn Prater           M 11   19:39
  5     32  Darrayan Smith         M 10   21:49
  6   ( 39) Lavie Ushindi          M 10   22:18

  3.    84  L & N Stem Academy                  (  19:28  1:37:18   5:58)
==================================================
  1      1  Seth Jinks             M 12   16:44
  2      6  James Defreese         M 12   18:16
  3      8  Evan Carr              M 11   18:41
  4     27  Duncan Arnold          M 9    20:55
  5     42  Andrew Wells           M 10   22:42
  6   ( 44) Carmello Brooks        M 9    22:45
  7   ( 45) Keean Calhoun          M 9    23:19

  4.    98  Gatlinburg-Pittman High School      (  20:05  1:40:22   3:26)
==================================================
  1      3  Sam Fulton             M 10   17:55
  2     17  Boone Howard           M 11   19:52
  3     23  Nathaniel Loyd         M 11   20:31
  4     25  James Cooper           M 12   20:43
  5     30  Justin McCarty         M 10   21:21
  6   ( 33) Jefri Sierra           M 10   21:52
  7   ( 36) Jashawn Morgan         M 11   22:14

  5.   119  Midway High School                  (  20:40  1:43:17   3:31)
==================================================
  1     12  Dyllan Cowell          M 11   19:09
  2     13  Harland Lands          M 11   19:21
  3     22  Maverick Henderson     M 9    20:26
  4     31  Jacob Scarbrough       M 11   21:41
  5     41  Kaiden Fox             M 10   22:40
  6   ( 43) Gage Trew              M 12   22:43
  7   ( 46) Tres Bias              M 12   23:34

  6.   150  Pigeon Forge High School            (  21:33  1:47:42   5:02)
==================================================
  1     14  Casey Reno             M 12   19:25
  2     24  Connor Barnes          M 10   20:41
  3     28  Tavin Morgan           M 9    21:11
  4     35  Andy Cable             M 9    21:58
  5     49  Caleb Gumlick          M 9    24:27

  7.   156  Kingston High School                (  21:28  1:47:19   3:08)
==================================================
  1     15  Anthony Sanchez        M 9    19:26
  2     26  Matthew Cannon         M 9    20:46
  3     37  Boau Lott              M 9    22:16
  4     38  Mark Noriega           M 11   22:17
  5     40  Ben Murphy             M 11   22:34
  6   ( 48) Pablo Crocker          M 12   24:18
  7   ( 51) Nathen Stewart         M 10   26:00

  8.   178  Northview Academy                   (  22:33  1:52:44   5:40)
==================================================
  1     18  Conner Weyant          M 10   19:58
  2     29  Ty Williams            M 10   21:13
  3     34  Alexander Hawk         M 9    21:53
  4     47  Troy Snider            M 9    24:02
  5     50  Gavin Pena             M 9    25:38
  6   ( 52) Caden Swann            M 10   27:16
  7   ( 53) Elijah Bradley         M 9    33:02




    
                                                                              Page 1

                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/24/2019

           ********** Hs- DII 5000m Run Girls Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Kamryn Krishnan         F 12   Webb School Of Knoxville     21:15  6:52 
    2    2 Sophie Welch            F 10   Notre Dame High School       21:43  7:01 
    3      Elizabeth Christopher   F 12   Grace Christian Academy (k   22:14  7:11 
    4      Charlie Strippel        F 10   St. Andrew's-Sewanee High    22:37  7:18 
    5    3 Ella Vafaie-Partin      F 10   Webb School Of Knoxville     22:46  7:21 
    6    4 Elisa Alvarado          F 11   Notre Dame High School       22:53  7:23 
    7    5 Lily Slade              F 10   Webb School Of Knoxville     23:02  7:26 
    8    6 Lawson Phillips         F 10   Webb School Of Knoxville     23:08  7:28 
    9    7 Erin Jones              F 11   Webb School Of Knoxville     23:25  7:34 
   10    8 Katie Riggs             F 11   Silverdale Baptist Academy   23:32  7:36 
   11      Terah Thomas            F 10   Christian Academy Of Knoxv   24:13  7:49 
   12    9 Anna Young              F 10   Notre Dame High School       24:15  7:50 
   13   10 Sophia Huelscamp        F 9    Notre Dame High School       24:17  7:50 
   14      Olivia Truelove         F 10   Grace Baptist Academy        24:25  7:53 
   15      Sarah Olsen             F 10   Christ's Legacy Academy (c   24:31  7:55 
   16   11 Abby Steffey            F 11   Silverdale Baptist Academy   24:34  7:56 
   17      Charlie Barron          F 10   St. Andrew's-Sewanee High    24:42  7:58 
   18   12 Meryl Ye                F 12   Webb School Of Knoxville     24:59  8:04 
   19   13 Katherine Perkinson     F 10   Webb School Of Knoxville     25:01  8:04 
   20   14 Anna Williamson         F 12   Boyd Buchanan High School    25:16  8:09 
   21      Emma Henderson          F 10   Collegedale Academy          25:25  8:12 
   22   15 Elle Lam                F 10   Silverdale Baptist Academy   25:33  8:15 
   23   16 Jaycee Rogers           F 9    Silverdale Baptist Academy   25:42  8:18 
   24      Keely Bates             F 10   First Baptist Academy        25:51  8:21 
   25   17 Jenna Sandhoff          F 10   Boyd Buchanan High School    26:08  8:26 
   26      Hannah Warmbrod         F 11   St. Andrew's-Sewanee High    26:20  8:30 
   27   18 Caroline Henry          F 9    Boyd Buchanan High School    26:25  8:32 
   28      Larissa Menezes         F 11   Collegedale Academy          26:37  8:36 
   29   19 Sydney Brown            F 12   Boyd Buchanan High School    26:50  8:40 
   30      Melinda Speraw          F 11   Skyuka Hall                  28:08  9:05 
   31   20 Maia Delaney            F 11   Notre Dame High School       28:10  9:06 
   32      Taylor Daft             F 10   King's Academy               28:35  9:13 
   33   21 Annamarie Todd          F 11   Notre Dame High School       28:55  9:20 
   34   22 Alexis Henry            F 9    Silverdale Baptist Academy   29:53  9:39 
   35      Katie Brown             F 11   Grace Christian Academy (k   29:58  9:40 
   36      Brooke Reams            F 12   Collegedale Academy          30:40  9:54 
   37   23 Ellen Jarrard           F 11   Boyd Buchanan High School    31:29 10:10 
   38      Hannah Herren           F 9    Collegedale Academy          33:12 10:43 
   39      Ella Wilbourn           F 10   King's Academy               33:23 10:46 
   40   24 Brooklyn Davis          F 9    Boyd Buchanan High School    35:00 11:18 

                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/24/2019

----------------------------------------------------------------------------
                   Hs- DII 5000m Run Girls Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    22  Webb School Of Knoxville            (  22:44  1:53:36   2:10)
==================================================
  1      1  Kamryn Krishnan        F 12   21:15
  2      3  Ella Vafaie-Partin     F 10   22:46
  3      5  Lily Slade             F 10   23:02
  4      6  Lawson Phillips        F 10   23:08
  5      7  Erin Jones             F 11   23:25
  6   ( 12) Meryl Ye               F 12   24:59
  7   ( 13) Katherine Perkinson    F 10   25:01

  2.    45  Notre Dame High School              (  24:16  2:01:18   6:27)
==================================================
  1      2  Sophie Welch           F 10   21:43
  2      4  Elisa Alvarado         F 11   22:53
  3      9  Anna Young             F 10   24:15
  4     10  Sophia Huelscamp       F 9    24:17
  5     20  Maia Delaney           F 11   28:10
  6   ( 21) Annamarie Todd         F 11   28:55

  3.    72  Silverdale Baptist Academy          (  25:51  2:09:14   6:21)
==================================================
  1      8  Katie Riggs            F 11   23:32
  2     11  Abby Steffey           F 11   24:34
  3     15  Elle Lam               F 10   25:33
  4     16  Jaycee Rogers          F 9    25:42
  5     22  Alexis Henry           F 9    29:53

  4.    91  Boyd Buchanan High School           (  27:14  2:16:08   6:13)
==================================================
  1     14  Anna Williamson        F 12   25:16
  2     17  Jenna Sandhoff         F 10   26:08
  3     18  Caroline Henry         F 9    26:25
  4     19  Sydney Brown           F 12   26:50
  5     23  Ellen Jarrard          F 11   31:29
  6   ( 24) Brooklyn Davis         F 9    35:00




    
                                                                              Page 1

                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/24/2019

           ********** Hs- DII 5000m Run Boys Results **********

Place TmPl Name                    S Year Team Name                  Time    Pace     
===== ==== ======================= = ==== ========================== ======= ===== 
    1    1 Bannon Evans            M 12   Webb School Of Knoxville     17:35  5:41 
    2    2 Reilly Mehegan          M 9    Grace Christian Academy (k   17:47  5:44 
    3    3 Kaden Narayani          M 10   Webb School Of Knoxville     17:56  5:47 
    4    4 Andrew Cross            M 11   Christian Academy Of Knoxv   18:07  5:51 
    5    5 Cooper Milam            M 12   Webb School Of Knoxville     18:08  5:51 
    6    6 Cooper Wood             M 10   Webb School Of Knoxville     18:14  5:53 
    7    7 Billy Robinson          M 10   Webb School Of Knoxville     18:16  5:54 
    8    8 Joseph Shramko          M 9    Notre Dame High School       18:36  6:00 
    9    9 Hank Johnson            M 9    Webb School Of Knoxville     18:38  6:01 
   10   10 Gabe Placer             M 10   Silverdale Baptist Academy   18:41  6:02 
   11   11 Colton Sanborn          M 11   Notre Dame High School       18:47  6:04 
   12   12 Truman Douglass         M 12   Christian Academy Of Knoxv   18:56  6:07 
   13   13 Sebastian Soto          M 11   Webb School Of Knoxville     19:06  6:10 
   14   14 Zane Marlow             M 11   Collegedale Academy          19:11  6:12 
   15   15 Whit Rhodes             M 11   Christian Academy Of Knoxv   19:12  6:12 
   16   16 Seth Cordes             M 12   Silverdale Baptist Academy   19:19  6:14 
   17   17 Walker Douglass         M 9    Christian Academy Of Knoxv   19:20  6:15 
   18   18 Jack Dimisa             M 11   Notre Dame High School       19:33  6:19 
   19   19 Max Flasch              M 11   Notre Dame High School       19:42  6:22 
   20   20 Isaiah Spoon            M 9    Grace Christian Academy (k   19:43  6:22 
   21   21 Carter Hines            M 12   Silverdale Baptist Academy   19:46  6:23 
   22   22 Tyler Lansford          M 11   Silverdale Baptist Academy   19:47  6:23 
   23   23 Ryder Finley            M 9    Silverdale Baptist Academy   19:49  6:24 
   24      John Olsen              M 11   Christ's Legacy Academy (c   19:50  6:24 
   25   24 Ethan Coffey            M 9    Christian Academy Of Knoxv   19:54  6:26 
   26   25 Charlie Menham          M 11   Notre Dame High School       20:16  6:33 
   27   26 Luke Molitor            M 9    Grace Christian Academy (k   20:17  6:33 
   28   27 Kollin Kennedy          M 12   Silverdale Baptist Academy   20:36  6:39 
   29   28 Stephen Huelskamp       M 11   Notre Dame High School       20:58  6:46 
   30      Yashish Eriki           M 9    Boyd Buchanan High School    21:06  6:49 
   31      Alex Brewster           M 10   St. Andrew's-Sewanee High    21:07  6:49 
   32   29 Zachary Varga           M 10   Notre Dame High School       21:09  6:50 
   33      Alexander Coker         M 12   Boyd Buchanan High School    21:09  6:50 
   34      Jonah Thomas            M 8    Concord Christian School     21:16  6:52 
   35   30 Josh Whitaker           M 12   Christian Academy Of Knoxv   21:30  6:56 
   36   31 Joe Molitor             M 11   Grace Christian Academy (k   21:37  6:59 
   37   32 Wesley Hitch            M 10   Grace Christian Academy (k   21:37  6:59 
   38   33 Joshua Lacroix          M 9    Collegedale Academy          21:41  7:00 
   39      Leonardo Nguyen         M 12   King's Academy               21:46  7:02 
   40   34 Tommy Ziesmer           M 12   Collegedale Academy          21:51  7:03 
   41      Dominick Coker          M 12   Boyd Buchanan High School    21:53  7:04 
   42   35 William Millwood        M 10   Christian Academy Of Knoxv   22:02  7:07 
   43   36 Aiden Jung              M 10   Collegedale Academy          22:05  7:08 
   44      Noah Henley             M 12   St. Andrew's-Sewanee High    22:07  7:08 
   45   37 Johnny Houghton         M 10   Collegedale Academy          22:10  7:09 
   46   38 Nathan Webb             M 10   Silverdale Baptist Academy   22:16  7:11 
   47      Tyler Overdorf          M 10   King's Academy               22:51  7:23 
   48   39 Jack Bell               M 10   Collegedale Academy          23:10  7:29 
   49      Nathan Smith            M 11   First Baptist Academy        23:25  7:34 
   50      Ben Burroughs           M 12   Grace Baptist Academy        23:55  7:43 
   51   40 John Paul Cunningham    M 9    Collegedale Academy          24:05  7:47 
   52   41 Zachary Lee             M 10   Grace Christian Academy (k   25:01  8:05 
   53   42 Matthew Bringle         M 10   Grace Christian Academy (k   25:13  8:08 
   54      Carson Templeton        M 11   Boyd Buchanan High School    25:29  8:14 
   55      Ben Whittemore          M 9    Grace Christian Academy (k   25:54  8:22 

                          Region 2 Championships
                               Knoxville, TN
                    Race Scored by Knoxville Track Club
                                10/24/2019

----------------------------------------------------------------------------
                    Hs- DII 5000m Run Boys Team Results
----------------------------------------------------------------------------

  1.    22  Webb School Of Knoxville            (  18:02  1:30:09   0:41)
==================================================
  1      1  Bannon Evans           M 12   17:35
  2      3  Kaden Narayani         M 10   17:56
  3      5  Cooper Milam           M 12   18:08
  4      6  Cooper Wood            M 10   18:14
  5      7  Billy Robinson         M 10   18:16
  6   (  9) Hank Johnson           M 9    18:38
  7   ( 13) Sebastian Soto         M 11   19:06

  2.    72  Christian Academy Of Knoxville      (  19:06  1:35:29   1:47)
==================================================
  1      4  Andrew Cross           M 11   18:07
  2     12  Truman Douglass        M 12   18:56
  3     15  Whit Rhodes            M 11   19:12
  4     17  Walker Douglass        M 9    19:20
  5     24  Ethan Coffey           M 9    19:54
  6   ( 30) Josh Whitaker          M 12   21:30
  7   ( 35) William Millwood       M 10   22:02

  3.    81  Notre Dame High School              (  19:23  1:36:54   1:40)
==================================================
  1      8  Joseph Shramko         M 9    18:36
  2     11  Colton Sanborn         M 11   18:47
  3     18  Jack Dimisa            M 11   19:33
  4     19  Max Flasch             M 11   19:42
  5     25  Charlie Menham         M 11   20:16
  6   ( 28) Stephen Huelskamp      M 11   20:58
  7   ( 29) Zachary Varga          M 10   21:09

  4.    92  Silverdale Baptist Academy          (  19:29  1:37:22   1:08)
==================================================
  1     10  Gabe Placer            M 10   18:41
  2     16  Seth Cordes            M 12   19:19
  3     21  Carter Hines           M 12   19:46
  4     22  Tyler Lansford         M 11   19:47
  5     23  Ryder Finley           M 9    19:49
  6   ( 27) Kollin Kennedy         M 12   20:36
  7   ( 38) Nathan Webb            M 10   22:16

  5.   111  Grace Christian Academy (knoxvil    (  20:13  1:41:01   3:50)
==================================================
  1      2  Reilly Mehegan         M 9    17:47
  2     20  Isaiah Spoon           M 9    19:43
  3     26  Luke Molitor           M 9    20:17
  4     31  Joe Molitor            M 11   21:37
  5     32  Wesley Hitch           M 10   21:37
  6   ( 41) Zachary Lee            M 10   25:01
  7   ( 42) Matthew Bringle        M 10   25:13

  6.   154  Collegedale Academy                 (  21:24  1:46:58   2:59)
==================================================
  1     14  Zane Marlow            M 11   19:11
  2     33  Joshua Lacroix         M 9    21:41
  3     34  Tommy Ziesmer          M 12   21:51
  4     36  Aiden Jung             M 10   22:05
  5     37  Johnny Houghton        M 10   22:10
  6   ( 39) Jack Bell              M 10   23:10
  7   ( 40) John Paul Cunningham   M 9    24:05